Remízou 2:2 (1:0) skončilo přípravné utkání před novou sezonou mezi rezervou Doks (I. B třída) a Bukovany (okresní přebor).

Domácí si připravovali šance, ale útočníci neproměňovali finální přihrávky. Bukovany zahrozily z několika brejků, ale střelecky neměly svůj den . V 8. minutě z hranice šestnáctky kopal trestňák Lukáš Balík, prostřelil zeď a dostal domácí do vedení 1:0. První gólovku hostů měl v 18. min. Josef Kočí, ovšem z pěti metrů zleva překopl branku.

O čtyři minuty později nechala domácí defenziva uniknout Daniela Zátku, jenž z osmnácti metrů chtěl obloučkem přehodit domácího gólmana, ale bez gólového efektu. Milan Szabo mu nedal šanci.  Další výhodu měli hosté ve 29. min., kdy nařídil rozhodčí proti domácím pokutový kop. Ramík poslal míč dva metry vedle branky a na druhé straně neproměněná tutovka Ondřeje Brodského ukončila první část hry.

V prvních deseti minutách druhého poločasu si domácí vytvořili velký tlak a sólo Pavla Záleského v 55. min., kdy přešel tři beky hostů, navedl si míč doprava a střelou k zadní tyči zaznamenal zvýšení na 2:0. V 63. min. Lukáš Vácha trefil z osmnácti metrů bombou tyč Fišerovy branky.

V 76. min. bukovanský Daniel Zátka po úniku obraně domácích a po kličce gólmanovi snížil na 2:1. Poté měli hoši od Dobranovského potoka několik dobrých možností vstřelit gól, leč bez úspěchu. Vyrovnání přišlo v 81. min. z kopačky domácího Pavla Záleského: krásný „vlastenec" na 2:2.

Bukovany si plichtu poctivě odkopaly a domácím se horší střelecká potence nemusí v mistrovských utkáních vyplatit…

Autor: Vladimír Černý