Rozstání - Bukovany
1:2 (0:0)

Do poločasu se hrálo jen po vápna a domácí prakticky ani nezaměstnali hostujícího gólmana Fišera, a tak do šaten se šlo za stavu, se kterým utkání začalo. V úvodu druhé půle vystřelil domácí Mikeš do tyče, jenže následně se dostali ke slovu hosté. V 54. minutě utekl celé obraně Sysel, domácí pod mylným dojmem, že se jedná o ofsajd, přestali hrát a pro bukovanského útočníka už bylo povinností překonat gólmana Kotlára 0:1.

Za tři minuty se Bukovany radovaly podruhé. To si centrem do vápna zkušeně poradil Hovorka 0:2. Domácím pomohlo prostřídání a od té doby se zlepšili a čtvrt hodiny před koncem díky Mikešovi snížili.

Bukovany se ve zbývajících minutách takticky stáhly do defenzívy, aby nápor Rozstání přežily bez úhony, což se jim podařilo. „Byl to oboustranně hodně kvalitní duel, který jsme zvládli, proto pochopitelně panuje spokojenost,“ sdělil Deníku předseda Družby Pavel Šorf.

Branky: 76. Mikeš - 54. Sysel, 57. Hovorka. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 1:2. Diváků: 80.
Bukovany: Fišer - Svoboda Lukáš, Samek, Maixner, Vetešník Najman, Ujka Jan, Hovorka, Sysel Jeřábek, Neliba (Prýl). Trenér Ujka Jakub.

Bílá - Horní Police
2:0 (0:0)

V tvrdě vedeném souboji nováčků se začal hrát fotbal po čtvrthodince. Domácí hráli dobře a po bezbrankovém poločase využil Mohrův roh hlavičkující Kovář. Bílá předváděla slušný kombinační fotbal a po deseti minutách přidala druhý gól, opět po rohovém kopu Mohra. Tentokrát Kusák prostřelil z vápna hradbu těl. V závěrečné dvacetiminutovce se hra přiostřila zejména ze strany hostů, což vyvrcholilo vyloučením hostujícího Bendy za nakopnutí Imricha.

Branky: 54. Kovář, 64. Kusák. Rozhodčí: Drobník, ŽK: 2:2, ČK: 84. Benda (HP). Diváků: 60.

Hrádek B - Loko Č. Lípa
10:1 (6:0)

Domácím zřejmě víc pomohlo půlhodinové čekání na rozhodčího, protože za dvacet minut vedli už 3:0. Na opačné straně chytil gólman Rob jasný gól, jenže domácí pokračovali dál ve své ofenzívě a především v proměnováním šancí.

Ve 25. minutě se krvavě zranil hostující hráč a až do konce poločasu byl ošetřován, a tak Hrádek přesilovku náležitě využil - 6:0. Hosté po přestávce několikrát zahrozili, ale ta jejich koncovka… Za děsivého stavu 9:0 zaznamenal alespoň čestný úspěch hostující Lokomotivy Horáček, který ovšem se svými spoluhráči ani desátému gólu nezabránil.

„Hrádek je doma vždycky hodně posílen o několik fotbalistů z áčka, což byl i tento případ. Ale u nás je to pořád stejné: nedáváme góly, a když inkasujeme dva tři za sebou, pak si kluci přestanou věřit a odpadnou především psychicky,“ vysvětluje současnou situaci v Amužstvu českolipské Lokomotivy hlavní trenér Václav Vávra.

„Navíc pokaždé hrajeme v jiné sestavě, protože někteří hráči chodí i o víkendech do zaměstnání, další jsou nemocní nebo zranění… Je to složité, ale musíme podzim nějak dohrát a soustředit se na zimní přípravu, během které se zúčastníme například i zimního mimoňského turnaje,“ doplnil kouč Vávra.

Branky: 6., 42. a 44. Šulc, 15. a 52. F. Fujáček, 63. a 89. Š. Fujáček, 19. Černohorský, 29. Farský, 67. Šašek - 85. Horáček. Rozhodčí: Bukvic, ŽK: 3:1. Diváků: 80.

Další zápasy I. B třídy:
Rynoltice - Chrastava 1:0
Dubice -St. Splavy 3:2
Raspenava - Nová Ves 1:7
Jablonné - Stráž p/R 0:6.

Tabulka

Miloslav Cihlář
Radek Valenta