Poslední částí seriálu skončil letošní ročník krajského přeboru mužů. V Doksech hostoval sestupující Hrádek. Domácí se o povinné vítězství obávali až do 77. minuty.

Předposlední Skalice měla díky diviznímu Novému Boru jistotu záchrany, ale do Bozkova jela se snahou bodovat. To se nestalo, a tak přání trenéra Zdeňka Baťky obsadit lepší než jen 13. místo zůstalo nevyslyšeno.

A ještě hůře dopadl celek České Lípy, naposledy hrající pod značkou Arsenalu. Včera ve Velkých Hamrech totiž utrpěl porážku 1:7. Podrobnosti o utkání přinesme v týdnu. „Od nové sezony budeme působit pod staronovým názvem FK Česká Lípa," potvrdil Deníku včera večer Miroslav Dalík, funkcionář českolipského oddílu.

Doksy - Hrádek 2:1 (1:1)

V osmé minutě se uvedl hostující Hynek technickou střelou z osmnácti metrů pod břevno, ale Kotyk efektně vytěsnil na roh. Do této chvíle už měly Doksy tři šance skórovat. První gól však dali hosté ve 23. min. Haunold přihrál zprava a po zaváhání domácího gólmana si se šancí poradil Hynek 0:1.

Dvě minutky nato domácí Michal Kulha s přihrávky Ondřeje Vacka z voleje levačkou poslal bombu pod víko 1 : 1 . Ve třicáté minutě utkání se v Doksech spustil prudký déšť. Hráčům to nevadilo a do konce poločasu se oba týmy prezentovaly rychlým a útočným fotbalem.

Doksy - Hrádek 2:1 (1:1). Hra se přehoupla do druhé poloviny a začal vyrovnaný boj o střed hřiště. Málo se střílelo. Výjimkou byla rána v 61. min. šajtlí Martina Švece z rohu šestnáctky, ale ta se nevešla mezi tyče. Hosté předváděli kvalitní fotbal a důstojně se loučili s krajským přeborem.

Skóre dostalo definitivní podobu v 77. minutě při vyšachování hostující obrany, která si nepohlídala vyhlášeného střelce Doks, a z přihrávky Martina Švece dal vítěznou branku Radim Věchet 2:1.

Trenér Hrádku Miloslav Ulihrach, bral porážku v klidu: „Pro nás je pozitivní, že jsme byli Doksům rovnocenným soupeřem. Nás zradila koncovka, hlavně v prvním poločase, pak by se zápas vyvíjel asi jinak."

Milan Bubla, lodivod TJ Doksy: „My jsme spokojení, že jsme vyhráli, ale bylo to těžké utkání. Dostali jsme po chybě gól, ale podařilo se nám brzy vyrovnat, a pak to byla otázka času, než jsme dali druhou branku."

Branky: 25. Kulha, 77. Věchet - 23. Hynek. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 1:1. Diváků: 150.
Doksy: Kotyk - Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Švec Martin, Horčík, Kulha (88. Šťastný), Věchet (89. Šimon), Picek, Vacek Ondřej, Vacek Jakub, Semík (81. Zoubek). Trenér: Milan Bubla.

Bozkov - Skalice 6:4 (3:2)

Oboustranně bezstarostný zápas, v němž hosté přijeli do Bozkova pouze s 11 hráči, přinesl divákům radost v podobě deseti gólů.

„Hrálo se nahoru dolů. Útočníci byli aktivnější než obrany, všem fanouškům se to muselo líbit. Nám útočný fotbal sedí víc, a tak jsme si utkání užili, protože oba celky chtěly hrát. Po pětigólovém přídělu jsme si snad diváky alespoň trochu udobřili," řekl po vítězství manažer fotbalistů Bozkova Miroslav Gůra.

Za Skalici musel celé utkání odehrát kouč Zdeněk Baťka, jenž k zápasu řekl: „Vzhledem k tomu, s jakou sestavou jsme proti kvalitnímu soupeři nastoupili, navíc bez možnosti střídání, tak s konečným výsledkem nemůžu být vyloženě nespokojený. Odehráli jsme to, na co jsme měli."

Skaličtí dvakrát vedli (1:0 a 2:1), jenže Bozkov vždy vyrovnal a do poločasu skóre otočil na 3:2. Poté už měli otěže utkání ve svých rukou pouze a jen domácí borci.

Do druhého poločasu vstoupily celky za vytrvalého deště. Přesto diváci viděli ještě dalších pět gólů. A i tentokrát byli o jednu trefu vpřed hráči Bozkova. Parádu pro všechny přítomné připravil v 60. minutě Červený, který prokličkoval půlkou hřiště a jeho centr gólově dotáhl znovu Aster. A protože stejný hráč po dalších deseti minutách dosáhl na hattrick, zdálo se za stavu 5:2, že je rozhodnuto. Skalice ovšem ještě zabojovala a během krátké chvíle snížila na rozdíl jediné trefy. Její sympatickou snahu však těsně před koncem definitivně uťal druhý gól z dílny Mazánka.

„Naším hlavním cílem po podzimu bylo, aby se krajský přebor ve Skalici zachránil. To se podařilo, což je dobře. Ovšem já osobně jsem zklamaný z toho, že po dobré zimní přípravě, kterou kluci poctivě absolvovali, ovlivnila naše jarní výkony a výsledky také nedisciplinovanost a morálka některých hráčů,"

Branky: 36., 60. a 70. Aster, 24. a 88. Mazánek, 9. Červený z pen. - 7. Milner, 26. Hlavinka, 72. Martínek, 74. vlastní. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 2:3. Diváků: 130.
Bozkov: Balatka - Plátek, Vanc, Tůma, Červený - Močkovský (83. Prousek), Burnus, Bém, Krejčík - Aster, Mazánek.
Skalice: Svoboda - Pollach, Baťka st., Kremlina, Půlpán - Hlavinka, Havlásek, Martínek, Křenek - Dvořák, Milner. Trenér: Zdeněk Baťka.

Další zápasy krajského přeboru:

Železný Brod - Pěnčín-Turnov B 3:0 (0:0)
Branky: 56. Šefr, 60. Picek, 63. Šefr. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 1:1. Diváků: 80.

Sedmihorky - Semily 2:3 (1:1)
Branky: 37. Marcel Špína, 53. Škréta z pen. - 62. z pen. a 78. Ježek, 23. Rumler. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 3:5. Diváků: 120.

Košťálov - Višňová 4:1 (2:0)
Branky: 12. Havel, 16. Houžvička, 64. Sádek, 74. Fišar - 80. Štrbák z pen. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:0. Diváků: 100.

Mšeno - Chrastava 2:1 (1:0)
Branky: 33. Vejprava, 79. Mrklas - 57. Uzel. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 2:0. Diváků: 250.

Velké Hamry - Česká Lípa 7:1 (3:0)
Branky: Hlubuček 2, Miček, Průcha, Matocha, Říha, Barcuch - Šimon. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 1:1. Diváků: 250.

TABULKA

KP třída Libereckého kraje.

Vladimír Černý, Radek Valenta