Česká Lípa – Do posledního kola letošní sezony v krajské fotbalové I. A třídy se nevědělo, kdo poputuje do nejvyšší soutěže Liberecka. Jak už bylo dopředu známo, ädepti na postup byli tři: vedoucí Arsenal Č. Lípa B, Doksy a Hejnice. Smát se nakonec mohl tým od Ploučnice, jenž v přímém souboji udolal celek Doks, a Hejnice, které podle očekávání naplno bodovali v Jilemnici.

A tak Černý Petr zbyl na mužstvo od „Mácháče“. „Jsem moc zklamaný. Již po příjezdu hostujících hráčů bylo zřejmé, že nás nečeká ani trochu jednoduché utkání, neboť v základním kádru Českolipských nastoupilo hned devět hráčů A–mužstva, jako Štálík, Finklár, Silný, Kaňkovský, Bednář, Broschinský, Breite, Zeman a Chadraba. Ti všichni téměř pravidelně nastupovali v ČFL,“ konstatoval dokský kouč Milan Bubla, jenž po nevydařené derniéře podle svých slov nabídl vedení klubu svou rezignaci.

Českolipská rezerva je tedy po dlouhých letech opět v krajském přeboru. Před čtrnácti lety tehdejší boss českolipského fotbalu J. Brümmer prodal tuto soutěž do Pokratic a letos v zimě se u Ploučnice zvažovalo, zda rezerva vůbec bude v soutěži pokračovat. A jak je vidět, udělal výbor Arsenalu rozumný krok, že nadšence, kteří pro „béčko“ žijí a dýchají, nepotopili.

„Historie našeho týmu se začala psát na jaře roku 2000, kdy pár lidí zálohu založilo. Byli to Milan Přibyl, Jaromír Hradiský, zesnulý Ladislav Pobjecký, Václav Ješeta a další,“ připomíná Miroslav Dalík, jeden z věrných představitelů českolipského klubu.

V sezoně 2000 – 2001 musel oddíl Č. Lípy hrát nejnižší soutěž okresu – IV. třídu, odkud se mu podařilo postoupit do III. třídy. „Poté následovalo období, kdy jsme postupovali pomaleji. Bylo to těžké, každý si chtěl na Lípě smlsnout, takže to stálo dost nervů, ale stálo to za to. Nyní jsme v nejvyšší soutěži Libereckého kraje,“ raduje se právem vedoucí B–mužstva Dalík.

O tomto víkendu se uskuteční na Městském stadiónu u Ploučnice setkání hráčů, kteří si právě v uplynulých deseti letech zahráli v dresu rezervy Č. Lípa.
Sraz je v sobotu 26. června, kdy od 8 hodin, kdy proběhne rozlosování mužstev s tím, že se uskuteční fotbalový miniturnaj. Poté bude následovat volná zábava.

Miroslav Dalík jako hlavní iniciátor k tomu říká: „Chci touto akcí připomenout, že béčko k Lípě patří a jsem rád, že bude fungovat i nadále v dalším soutěžním ročníku. Zároveň bych chtěl poděkovat všem hráčům za jejich přístup, především z A-týmu, kteří nám pomohli v bojích o postup, a totéž i našim dorostencům. Samozřejmě, že veliké poděkování patří i trenéru Slávkovi Najmanovi za trpělivost a za vše, co pro B–tým po celou dobu udělal.“