ARSENAL ČESKÁ LÍPA – SK HLAVICE 2:1 (2:0)

Hlavice přijela do České Lípy potvrdit své vedoucí postavení v ČFL. Herně určitě nezklamala, přesto si odvezla porážku, která znamená ztrátu pozice lídra soutěže.

Hosté se museli obejít bez svého nejlepšího hráče, Brazilce Higora Coimbry, který bude po zranění kolena z pohárového zápasu s Jabloncem minimálně tři týdny mimo hru.

V prvních třiceti minutách viděli diváci jen dvě vyložené šance. A z obou padl gól. K radosti domácích fandů do hlavické branky.Nejdříve se v 18. minutě trefil Procházka a ve 31. minutě po krásné Podolského uličce zamířil přesně do branky Holeček.

Tento stav určitě neodpovídal průběhu hry, protože Hlavice měla více balón na svých kopačkách, jenomže českolipská defenzíva ji nepustila do nějakých vyloženějších šancí. Naopak na druhé straně se do příležitosti probíjel Novotný, jehož finální střela však nebyla přesná.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII Z UTKÁNÍ

I ve druhé půli bylo procentuální držení míče na hlavických kopačkách. V 50. minutě musel Meier hasit Havrdovu střelu. Ani Koblížkova bomba si zatím cestu do sítě nenašla. To přišlo ale v 64. minutě, kdy byli českolipští hráči málo důrazní při odkopu míče z jejich pokutového území, balón se dostal ke střídajícímu Mizerovi a bylo to 2:1.

V 70. minutě předvedli domácí krásnou kombinaci po ose Runt, Procházka, Smola, Věchet. Posledně jmenovanému hráči však ránu hlavický brankář bravurně vyrazil. Dvě minuty na to trefil českolipský Holeček tyč!

Hlavice tlačila, Arsenalu se tím pádem nabízel prostor k protiútokům, ale branky se už 820 diváků nedočkalo.

Pavel Hradiský (trenér České Lípy): „Bylo to utkání dvou poločasů. V prvním jsme chtěli hrát aktivně, napadali jsme soupeře, dali jsme dva góly. Ve druhé půli nás Hlavice zatlačila, bránili jsme někdy zuby nehty. Zaplaťpánbůh jsme to zvládli. Škoda, že jsme ještě z dalších šancí nepřidali branku, která by ten zápas uklidnila.“

Zbyněk Houška (trenér Hlavice): „První půli jsme prospali. Druhý poločas jsme hráli, domácí zdržovali hru a vyšlo jim to. Myslím si, že první dvě branky, které jsme dostali, byli z kategorie zbytečných. Když to shrnu, tak dnešní utkání beru jako ztrátu.“

Branky: 18. Procházka, 31. Holeček – 64. Mizera. Rozhodčí: Bureš. ŽK: Podolský (ČL). Diváků: 820.

Česká Lípa: Meier – Šafář, Silný, P. Novotný, Vrabec – Runt (75. Řehák), Podolský, Procházka (83. Breite), Finklár (57. Smola) – Holeček, Věchet.

Hlavice: Doubek – Herodes (46. Fišer), Svojtka, Koblížek, Flachbart – Viciano, Lehovec (46. Mizera), Havrda, Nesvadba – Peškar, Chrdle.

Autor: Alex Neugebauer