Českolipští fotbalisté ve středu večer porazili ambiciózního lídra krajského přeboru z Chrastavy. Ten přijel na stadion u Ploučnice v nejsilnější možné sestavě, včetně bývalého českého reprezentanta a obávaného kanonýra Jiřího Štajnera.

Česká Lípa - Chrastava 3:2 (1:1)

„Rozhodně chceme postoupit, a tím vrátit Chrastavě těsnou porážku z jarního mistráku. Kluci se těší, proto věřím, že na hřišti odvedou maximum," svěřil se před duelem domácí kouč Martin Šimon.

Jeho svěřenci skutečně makali, a i když častěji míč na svých kopačkách měli Chrastavští, vždy jen dotahovali gólový náskok Arsenalu. Už v 5. minutě prohrávali po střele Daniela Kýčka, avšak za necelých 10 minut z nádherného trestného kopu vyrovnal Štajner. „Jirka opět předvedl, že je to pořád Pan fotbalista," poznamenal vedoucí českolipského týmu Josef Košta.

Chrastavští sice měli šance, například dvakrát Studnička, pak Řezka a Štajner, jehož další trestňák zlikvidoval gólman Jan Chadraba, na druhé straně zahrozil z velkého vápna Kýček. Poločasový stav zůstal 1:1.

Hned po přestávce dostal míč za chrastavskou obranu od Jaromíra Hrašny českolipský Kýček a bylo to 2:1. Chrastava tlačila, ale narážela na takticky dobře připravené domácí borce. Naopak na druhé straně to byl opět Daniel Kýček, jenž prošel pravou stranou hostující obrany, obehrál Žemličku a potřetí překonal brankáře Ludvíka Zíku, čímž zkompletoval svůj hattrick!

Za dvě minuty po akci M. Rozmajzla dostal střídající Beneš Chrastavu zpět do hry (3:2), tudíž závěr tohoto klání byl hodně dramatický. Naštěstí skóre se již nezměnilo.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo postoupit, navíc přes opravdu velice silnou Chrastavu, která, jak jsme se znovu přesvědčili, má velmi kvalitní mužstvo. Za tento úspěch patří velké poděkování celému českolipskému týmu, který se už může těšit na semifinálový zápas," zdůraznil Josef Košta, aniž by ještě tušil, kdo bude tím soupeřem, se kterým se Arsenal 21. května v semifinále utká.

„Cože? Rapid porazil Ruprechtice?" podivil se nad výsledkem 5:4 z libereckých Pavlovic. „Nevadí, tak se budeme těšit na VTJ Rapid," usmál se Košta.

Branky: 5., 47. a 81. Kýček - 14. Štajner, 83. Beneš. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 2:1, 50 diváků.
Česká Lípa: Chadraba - Hrašna (Ráž), Štálík, Vodrážka, Burian - Horák, Mpong, Válek, Valta, Podroužek (Čvančara) - Kýček (Karlík). Trenér: Martin Šimon
Chrastava: Zíka - P. Rozmajzl (Kopecký), Žemlička, Melichar, Henzl - Wolf (Beneš), M. Rozmajzl, Štajner, Kouba - Studnička, Řezka (Sandr). Trenér: Josef Petřík.