Česká Lípa prohrála s lídrem krajského přeboru

13.5.2007

Lídra nepřekvapilo. Na snímku při hlavičkovém souboji jsou Lietner a Slipičenko.Foto: Foto Deník/ Jaroslav Marek

ČESKÁ LÍPA - V utkání 21. kola krajského přeboru Libereckého kraje se střetl první FK Pěnčín- Turnov s domácím mužstvem FK Česká Lípa. O utkání rozhodla chyba v obraně po hodině hry.
Před samotným zápasem jsme oslovili vedoucího mužstva hostů Petra Horáčka:„Respektujeme sílu soupeře, ale nejedeme k utkání s obavami. Věříme, že půjde o kvalitní utkání s dobrým koncem pro nás. Nejistý je sice start Aubrechta, ale jinak počítáme s kompletní sestavou.“
FK Česká Lípa – FK Pěnčín/Turnov 0:2 (0:0)
Dnešní utkání mělo pro domácí mužstvo důležitý podtisk, zda poslední výsledky jsou natolik vážné ve zlepšení herních úspěchů či nikoli. První poločas patřil hostujícímu mužstvu, i kdyžpo půl hodině hry se hra vyrovnala, ale Lípa se dostala pouze k vápnu. Hosté hráli ze zajištěné obrany a čekali na brejky nebo na chybu soupeře. V 11. minutě musel zachraňovat nebezpečnou situaci českolipský gólman Řezáč, kdyžvčas vyběhl proti Kulhánkovi a míč předním odkopl do bezpečí. Po chvilce založil šanci opět Kulhánek, když po sóle po pravé straně chtěl odehrát balón před branku na Beneše, ale ve všem jim zabránil Kolegar včasným od hlavičkováním míče do bezpečí.
Ve 23. minutě zahrozil hráč hostí Zdražil z trestného kopu z 25 metrů, gólman Řezáč byl pozorný a střelu vyrazil na roh.Po půl hodině hry se mohla vedení v utkání dočkat Lípa po pěkné akci Neumanna, který zahrál míč do vápna, kde Leitner odhlavičkoval přetažený centr zpět před branku, kde hostující hráč poslal hlavičku do bezpečí před Volfem.
Druhý poločas vyšel lépe pro hosty, kteří přečíslili domácí obranu a dali i branky.
V 54. minutě po střele Půlpána gólman jeho střelu vyrazil před sebe,Slipčenko k míči včas nedoběhl, a tak gólman míč odkopl.V 62. minutě šli hosté do vedení. Po nedorozumění obrany se do gólové šance dostal Zdražil a proměnil ji –0:1. Poté mířil těsně vedle Nevrlý.
V závěru domácí vše vrhli na srovnání skóre, čehož využil Zdražil k přihrávce na Beneše, který prostřelil gólmana Řezáče – 0:2. Hosté tak v tomto utkání získali všechny body.
Branky: Zdražil, Beneš. Rozhodčí Horák, ŽK 3:3, diváků 140.
FK Č. Lípa: Řezáč – Pohorský (77. Jurčík), Leitner, Kolegar, Gabriel (85. Louda) – Soukup (46. Bláha), Volf, Neumann, Půlpán – Nevrlý, Slipčenko
FK Pěnčín/Turnov: Cimbál – Louda, Krejčík, Melka ( 58. Kratochvíl), Mendlík – Brož, Škréta, Svoboda, Kulhánek – Beneš, Bernard.
Ohlasy po utkání
Hostující trenér Šafář: „Zodpovědný výkon odevšech, tak by tomělo vypadat. Náš výkon roste s výkonem soupeře, se slabšími se trápíme. Kdybychom proměnili gólovky v první půli, tak není o čem mluvit. Pochvala patří celému mužstvu za kladný přístup k utkání včetně našich fandů.“
Místopředseda FK Č. Lípa Karlík:„ Gratuluji Turnovu k vítězství, které pro neuznamená již téměř jistý postup. Ve všech činnostech nás předčili vyhráli zaslouženě. V této konfrontaci bylo jasně vidět co nám ještě chybí… Je svým způsobem dobré, že tato lekce přišla. Přesně takovéto zápasy totiž potřebujeme, abychom za rok mohli být v situaci našeho dnešního soupeře.“

13.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.