Českolipská juniorka zdolala v derby Nový Bor

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - V posledním utkání podzimní části sezony Krajského přeboru zdolala rezerva Arsenalu vedoucí celek této soutěže Nový Bor 2:1.

8.11.2011

Šulc se snaží zastavit pronikajícího Mihálika. Vedoucí tým tabulky KP, Nový Bor (zelené dresy), podlehl rezervě Arsenalu. Foto: Deník/Jaroslav Marek

V deváté minutě neproměnil pokutový kop Martin Finklár, jenže stejný hráč ještě v prvním poločase odčinil své zaváhání, když v 18. minutě otevřel skóre. Po přestávce však Novoborští zabrali a dočkali se zaslouženého vyrovnání, o které se postaral Petr Stromecký. Tři body nakonec zůstaly u Ploučnice, přičinil se o to svým druhým gólem Martin Finklár.

Arsenal Č. Lípa B
- N. Bor 2:1 (1:0)

Hned v páté minutě se zrodila velká šance po chybě novoborských hráčů, jenže Zeman tváří v tvář Szaba nepřekonal. Následně hostující Vlk v pokutovém území nedovoleně zastavil Štálíka a sudí Huřťák nařídil penaltu. K ní se postavil Finklár, který však nechal vyniknout brankáře Szaba. Stromecký pak sice dopravil míč do branky, avšak rozhodčí gól neuznali pro ofsajd. Na druhé straně hřiště už padla regulérní branka.

Po dobré defenzívní činnosti Mihalika se k balónu dostal Burian, jenž jej poslal na Zemana. Českolipský útočník svedl vzdušný souboj se Szabem, po němž se hrací předmět odrazil přímo k Martinu Finklárovi, jenž si zkušeně počkal a zamířil do prázdné branky 1:0. V následujících minutách utkání se začalo přiostřovat, důkazem budiž situace po rohovém kopu Kubeše, kdy se před Chadrabovou brankou strhl menší konflikt.

Poté se ale znovu hrál fotbal, do vápna se hnal Demke, ale svůj pokus otřel jen o boční síť. Druhý gól chtěl přidat Mihálik, který to zkoušel z uctivé vzdálenosti, jenže neměl přesně seřízená mířidla. V další obrovské šanci se objevil po centru Finklára Štálík, ovšem hlavičkoval těsně vedle.

Ve 42. minutě zahrál přímý kop Šiner, jehož dělovka prolétla kolem Chadrabovy tyče. V úplném závěru první půle znovu poslali Novoborští míč za brankovou čáru, avšak i tentokrát zaúřadoval praporek pomezního arbitra.

Druhý poločas začali aktivněji hosté, jmenovitě Suněk poslal na Chadrabu varovný pozdrav. Taktéž učinil o pár desítek sekund později Kubeš, jehož rána se rovněž mezi tři tyče nevešla. Po Demkeho standardní situaci vznikla v šestnáctce domácích trma-vrma, kterou vyřešil Chadraba pohotovým zákrokem. Agilní hra Nového Boru přinesla své ovoce v 64. minutě.

Po sérii nevyužitých příležitostí se k míči prodral Petr Stromecký, který srovnal stav zápasu na 1:1. Hostitelé si koledovali o druhý gól, po pasu Kubeše pálil z velkého vápna mimo Suněk. V dalších pasážích hry se v utkání opět přitvrdilo, což nejvíce poznal Janáček, který ale po chvilce vstal a pokračoval v boji.

V 81. minutě udělal osudovou chybu Hruška, který přenechal míč Janáčkovi, jenž ho okamžitě adresoval napříč vápnem Martinu Finklárovi a ten rozhodl o výhře rezervy Arsenalu 2:1. V závěrečných vteřinách duelu měl vyrovnávací gól na hlavě Všetečka, jenže Kubešův centr neusměrnil přesně. Svěřenci trenéra Bohuslava Najmana tak v posledním podzimním střetnutí vyhráli, v derby porazili Nový Bor 2:1.

Ohlasy trenérů

Trenér Arsenalu Bohuslav Najman: „Zápas se mi hodnotí dobře, vyhráli jsme 2:1. Mělo to všechny rysy derby, nasazení, osobní souboje a byli jsme o ten gól šťastnější. Začátek duelu jsme měli pod kontrolou, bohužel nedali jsme šanci Zemanem. Pak jsme z penalty nedali gól. V úvodu druhé půle jsme vyklidili pole, soupeř se dostal opticky do hry a zákonitě taky vyrovnal. Ale šťastnou brankou jsme zápas rozhodli a konec si pohlídali. „Myslím si, že se celé mužstvo snažilo odehrát dobrý výsledek, takže jednotlivce chválit nebudu, ale chválím mužstvo jako celek.“

Jaké je trenérovo hodnocení podzimní fáze sezony? „Nejsem spokojen, protože těch bodů mohlo být daleko víc. Bylo to jak na houpačce, nevyvarovali jsme se výkyvům. Je to také o tom, že se hraje každý zápas v jiné sestavě a pak je to na sehranosti mužstva znát.“

Trenér Nového Boru František Kubáň: „V prvním poločase byla lepší Lípa, my byli zakřiknutí. Soupeř byl bojovnější, fotbalovější a hrozil ze standardních situací. Pak jsme dostali gól na 1:0. Měli jsme tak také dvě, tři šance, které jsme ale nedali. Ve druhé půli jsme zase byli lepší my. Vyrovnali jsme, ale bohužel po chybě Hrušky jsme dostali laciný gól. Měli jsme rovněž pár pološancí, kdy to brankář řešil nadvakrát, nepodařilo se nám to tam dotlačit. Remíza by asi byla spravedlivější. S druhým poločasem jsem spokojený, s tím prvním nikoliv. Lípa měla pár hráčů z A-týmu a jejich kvalita je dobrá na tuhle soutěž. Za druhou část zápasu bych chtěl pochválit všechny, ale chyba Hrušky, který hrál celý poločas dobře, byla katastrofální. Vyzdvihnout bych chtěl brankáře Szaba, který nás podržel, když chytil penaltu a ještě vyřešil další dva závary, které zaváněly gólem.“

Branky: 18. a 81. Finklár - 64. Stromecký. Rozhodčí: Huřťák. ŽK: 3:2. Diváků: 310.
Česká Lípa B: Chadraba - Bečvařík, Rataj, Košek, Štálík - Ledl, Mihalik, Vodrážka, Finklár - Burián, Zeman.
Nový Bor: Szabo - Hruška, Všetečka, Šiner - Stromecký, Půlpán, Šulc, Demke - Kubeš, Suněk.

Další zápasy krajského přeboru:
Hrádek nad Nisou - Doksy 3:2 (1:1). Branky: 3. a 70. Hetver, 52. Janáček 43. Vaňátko, 84. Kouba. Rozhodčí: Rakouš Marek, ŽK: 2:2. Diváků: 60. O tomto utkání ČTĚTE ZDE: Poslední tým porazil druhé Doksy…
VTJ Rapid Liberec - Jablonec nad Jizerou 3:0 (0:0). Branky: 61. a 72. Hegr, 46. Dinh. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 2:4, ČK: 76. Hegr 54. Pastor. Diváků: 60.
Železný Brod - Višňová 2:2 (0:2). Branky: 54. Maryško, 91. Linka 19. a 42. Dobrovodský. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 1:2. Diváků: 60.
FKP Turnov B - Desná 0:1 (0:1). Branka: 24. Pfeifer. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:2. Diváků: 60.
Košťálov - Pěnčín 2:1 (0:0). Branky: 60. Sádek, 73. Poledník 85. Balásek. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 2:3. Diváků: 180
Sedmihorky - Semily 2:1 (2:0). Branky: 16. Špína, 39. Koťátko 79. Hartman z pen. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 4:4. Diváků: 90.

Michal Šandor

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.