Spolupráce bude probíhat především na mládežnické úrovni. Pro českolipský fotbalový oddíl tento krok znamená nový zápis do historie.

„V rámci klubu se neustále snažíme o kontinuální rozvoj našich hráčů i trenérů, a proto jsme se domluvili na úzké spolupráci se Slavií. Tato dohoda je pro náš klub začátkem nové éry, která náš klub posune o několik úrovní výš, protože Lokomotiva bude centrem skautingu Slavie v celém okrese i v jeho okolí,“ prozradil na webových stránkách Lokomotivy předseda Jan Kubišta.

Základním a nejdůležitějším smyslem tohoto projektu je centralizace talentovaných hráčů do Slavie směrem z partnerských klubů a vytvoření široké mládežnické základny.

„Někteří hráči jsou na přechod do Slavie psychicky připravení až v pozdějším věku, a proto je pro všechny strany důležité, aby se hráč rozvíjel v partnerském klubu a případný přechod do Slavie, nebo klubu vyšší soutěže, byl správně načasován,“ stojí na webu Lokomotivy.

„Předpokladem a pilířem vzájemné spolupráce je vzájemná komunikace a spolupráce trenérů SK Slavia Praha s trenéry partnerských klubů za účelem společné metodiky rozvoje hráčů,“ uvádí funkcionáři na klubovém webu.