Pro českolipskou rezervu to byla dobrá konzultace s ústeckým účastníkem krajského přeboru. V sestavě Junioru nastoupil bývalý hráč Lípy Demčenko.

Junior Děčín
– Arsenal Česká Lípa B
4:4 (2:1)

Utkání se hrálo za příznivého počasí a na dobře připraveném terénu hlavního hřiště bývalého Řezuzu Děčín. V úvodu utkání musel českolipský gólman Pavlíček čelit střele Hlouška. Ve 13. minutě si Betyár pohrál s českolipskou obranou, když prošel do vápna před Pavlíčka, kterému nedal šanci vyniknout – 1:0. Poté se hrálo převážně o střed pole.

Jinak tomu bylo ve 34. minutě, kdy Demčenko si šel pro centr z pravé strany. Českolipský gólman na míč nedosáhl, v cestě překážel jeden z obránců, čehož využil Demčenko k hlavičkování do prázdné branky – 2:0.

O osm minut později byl již úspěšný při šanci Betyára, který se dostal před něj. Minutu před koncem první půle mohl skóre snížit Půlpán z trestného kopu, jenže trefil pouze pravou tyč Brejchovy branky. V poslední minutě to českolipským nakonec vyšlo. Po rohovém kopu Půlpána snížil Burian na 2:1.

Začátek druhé půle českolipskému mužstvu nevyšel dle jeho představ. V 54. minutě neuhlídal Měšťan Žáčka a juniorští šli do dvoubrankového vedení.
O minutu později faulovali domácí hráči v pokutovém území útočícího hráče Lípy a byla z toho penalta. K realizaci se postavil zkušený Půlpán, jenže trefil nejprve břevno a až na podruhé míč dostal za brankovou čáru – 3:2.

V té době hosté předváděli dobrou hru a výsledkem byl vyrovnávací gól Bečvaříka po centru o Buriana – 3:3. Jenže domácí se nevzdávali naděje na vítězství. V 66. minutě nejprve Pavlíček čelil střele Demčenka, jenže ji vyrazil k Hlouškovi, který poslal svůj tým do vedení – 4:3.

Českolipští nakonec vyslyšeli prosbu vedoucího mužstva a srovnali utkání na 4:4. Mladičký Kliment vystihl otálení s rozehrávkou jednoho z obránců Junioru a svým důrazem vybojoval míč, poté krásnou střelou obstřelil brankáře Brejchu.

Ohlasy po utkání

Domácí trenér Pavel Horáček: „ Toto přípravné utkání se mi líbilo až na chyby, po kterých jsme se připravili o vítězství. Dnešní soupeř má svoji kvalitu, takže jsem nakonec rád, že jsme sehráli toto přípravné utkání.“

Českolipský trenér Bohuslav Najman k utkání řekl: „Já si myslím, že zápas splnil, to co měl. Přesvědčili jsme se, že vzadu máme okénka, na kterých musíme zapracovat. Na druhou stranu jsme si dokázali vytvořit šance, které jsme dokázali proměnit, i když jsme neustále dotahovali. Junior byl kvalitní soupeř, o čemž jsme věděli, takže nakonec jsem s remízou spokojen.“

Branky: 13. Betyár, 34. Demčenko, 54. Žáček, 66. Hloušek - 45. Burian, 55. Půlpán (pen), 63. Bečvařík, 83. Kliment.
Rozhodčí: Oborník, 60 diváků.

Miroslav Dalík