Jiskra jako nováček minulé sezony obsadila vynikající šesté místo a tento skvělý úspěch chce v letošním ročníku minimálně zopakovat.

Českolipští hodlají vylepšit loňskou jedenáctou pozici a konečně se usadit v horní polovině třetiligové tabulky.

„Bude to soupeř, který první zápas doma prohrál, ale teď vyhrál 4:2. Úvodní porážku z domácího prostředí bude chtít odčinit, přijde asi hodně lidí a budou se snažit hrát tak, aby vyhráli. Na naší hře nebudeme nic měnit a v žádném případě nejedeme na nějaký výlet, nýbrž se rvát o každý bod," slibuje českolipský trenér Libor Macháček.

Rychlé brejky

Záložník Martin Kučera jej doplnil. „Čekám, že na nás asi vlétnou. Budou hrát doma a nebudou zatažení jako Hlavice nebo Zápy. Asi to bude otevřenější a my budeme moct chodit do rychlých brejků."

V aktuálně probíhající sezóně mají svěřenci kouče Purkarta na svém kontě jednu porážku a výhru. Na domácí zaváhání s Roudnicí dokázali zareagovat v Králově Dvoře, odkud si odvezli vítězství 4:2, když už prohrávali 0:2!

Trenér Stanislav Purkart před duelem s Lípou řekl: „Takový povedený zápas v Králově Dvoře by měl hráče nakopnout, víc by si měli věřit. Samozřejmě je to domácí utkání, které se budeme snažit zvládnout a vyhrát je."

Výkop je v 17.00

Duel Jiskra Domažlice Arsenal Česká Lípa začíná dnes v 17 hodin. Hlavním rozhodčím tohoto klání bude Ondřej Berka z Prahy, jemuž budou na čarách asistovat Zdeněk Koval z Prahy a Václav Kubec z Kdyně. Delegátem FAČR bude Zdeněk Krejčí z Nupaky.

Jiskra Domažlice

Domažlice zaznamenaly velký úspěch v roce 2011, když vyhrály svoji divizní skupinu A, a postoupily mezi třetiligovou smetánku. Západočeši se se statusem nováčka poprali statečně a místo bojů o záchranu se pohybovali v první polovině tabulky. Na konci soutěže pak obsadili konečné šesté místo, což je pro domažlický fotbal velký úspěch. Jiskra tak všem jasně ukázala, že do třetí nejvyšší soutěže patří.

V přípravném období na druhou sezonu v ČFL odehráli Domažličtí, kteří se stali farmou prvoligové Viktorie Plzeň, celkem pět přátelských zápasů a jeden pohárový s bilancí tří výher, dvou porážek a jedné remízy. Během letní přestávky došlo ke změnám v kádru i v realizačním týmu. Trenér Jiskry Stanislav Purkart si jako asistenta vybral Roberta Vágnera, bývalého útočníka plzeňské Viktorie či pražské Slavie.

Na začátku tohoto ročníku trápí Domažlické marodka, s nakopnutým kotníkem laboruje Marek Braun a potíže s třísly má Michal Tesař. Jakub Strejc a Jiří Bárta už sice začali trénovat, ale na plné zápasové zatížení to zatím nevypadá. Michal Veselý si navíc odpykává distanc za vyloučení v pohárovém utkání s Tachovem.

V prvním kole Poháru České pošty vyřadily Domažlice Tachov a v další rundě se mohou těšit na českobudějovické Dynamo v čele s Tomášem Řepkou.

Arsenal Česká Lípa

Fotbalisté Arsenalu mají za sebou skvělý vstup do nového ročníku ČFL, z dvou domácích zápasů vytěžili plný počet bodů, když porazili Hlavici a Zápy. Navíc zatím dobře funguje obrana, která v čele s brankářem Bojčukem ani jednou neinkasovala.

Radek Valenta, Michal Šandor