Českolipský Arsenal sehrál další přípravné utkání. Doma porazil Chrastavu

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ – Ve středečním podvečeru sehráli fotbalisté českolipského Arsenalu další přípravné utkání.

27.7.2017

Česká Lípa zdolala Chrastavu. Štajner se snaží zastavit akci Podroužka.Foto: Deník/ Jaroslav Marek

Po nedělní porážce 1:4 od juniorky FK Mladá Boleslav si tentokrát pozvali svého dlouholetého rivala z krajských soutěží - FK Spartak Chrastava (účastník Fortuna Divize C), za kterou nastoupil Jiří Štajner.

Trenér Martin Šimon k tomuto duelu řekl: „Dnes to bylo třetí přípravné utkání proti kvalitnímu soupeři. My jsme předvedli dobrý výkon, dobře jsme kombinovali, vytvářeli jsme si řadu šancí a hlavně jsme hráli dobře dozadu, až na ty dvě individuální chyby, ze kterých jsme dostali góly. Opět říkám, hráli jsme dobře, v bloku a dobře jsme se pohybovali. Dnes jsem spokojený. Musím pochválit našeho gólmana Kadlece, který nám hodně pomohl a hlavně ho bylo vzadu slyšet.“

Arsenal Česká Lípa – FK Spartak Chrastava 4:2 (2:1)

V úvodu utkání se do šance dostal Kopecký, když hlavičkoval nad branku. Poté Kaňkovskému vytáhl gólman Zoul přízemní střelu na rohový kop. Pak přišla dobrá chvíle hosti, kdy po centru Štajnera orazítkoval Beneš břevno Kadlecovy branky.

Ve 25. minutě Kaňkovský vystihl chybnou přihrávku Chrastavy, jenže své výhody nevyužil, mířil vedle. Následně střílel Hodač, gólman hostí se štěstím míč vyrazil na rohový kop, z kterého Kaňkovský přestřelil branku. Po půl hodině hry přišla zkušenost "Štajnyho", když přihrál zcela volnému Koubkovi, který poslal hosty do vedení - 0:1.

Jenže Lípa využila chybu zadních řad hned v následné minutě, kdy Ladra našel ve vápně Lacka a ten srovnal skóre – 1:1.

V následující minutě Lacek rozehrál trestný kop před branku, kde si na míč naskočil Kaňkovský, avšak mířil pouze do gólmana. Pak zahrozili hosté, když Kouba vyzkoušel pozornost českolipského gólmana.

Ve 40. minutě přišla krásná akce České Lípy. Kýček zatáhl míč, následně přihrál Hodačovi, ten našel na hrotu Kaňkovského a Lípa šla do vedení - 2:1.
Další gól přišel v 56. minutě, kdy Kýček obešel tři zadáky a pak nedal šanci vyniknout chrastavskému brankáři – 3:1.

V následných minutách měli šance domácí, nejprve Lackovi vytáhl gólman jeho střelu na roh a pak Zemánek byl neúspěšný, kdy neprostřelil obránce.

V 77. minutě hosté faulovali ve vlastním vápně Hodače a byla z toho penalta, kterou faulovaný hráč s přehledem proměnil – 4:1. Hosté ještě stačili snížit, kdy se trefil Henzl - 4:2. V samém závěru utkání Čvančara přihrál Podroužkovi, ten z malého vápna netrefil branku.

Chrastavský trenér Petřík Josef k utkání řekl: „Byl to užitečný zápas. Česká Lípa se mi líbila. Hrála bojovně a hlavně důrazně. Padlo šest gólů, my jsme taky měli gólovky. Takže si myslím, že to byla dobrá příprava, která nám ukázala, že musíme zlepšit v defenzivní fázi. Měli jsme v obraně mnoho okének, na jejich odstranění máme ještě do začátku soutěže čas.“

Českolipští odehrají další přátelský zápas v sobotu 29. července od 11 hodin, kdy u Ploučnice přivítají Turnov, aby hned druhý den, v neděli 30. 7. dopoledne cestovali k přípravnému mači do Benátek nad Jizerou.

Branky: 31. Lacek, 40. Kaňkovský, 56. Kýček, 77. Hodač (pen.) – 30. Kouba, 84. Henzl. Diváků: 70.
Sestava Arsenalu: Kadlec – Burian, Hauer, Karlík (46. Kolár), Mpong (46. Eliáš) – Lacek, Ladra (46. Valta), Zemánek (75. Čvančara), Hodač, Kýček (67. Berounský) – Kaňkovský (46. Podroužek).

Autor: Miroslav Dalík

27.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Kam za sportem na Českolipsku

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.