Čtyřmi góly vyprovodili svého soka na cestě domů do Domažlic fotbalisté českolipského Arsenalu. V rámci třetího jarního kola ČFL zvítězili přesvědčivě 4:0, když tři góly vstřelil Petr Novotný.

Hostující kormidelníkStanislav Purkartbyl po prohraném duelu očividně nespokojený. „Česká Lípa se lépe vyrovnala s hrbolatým terénem, praktikovala jednoduchou hru, získávala balony po našich nepřesnostech. Prospali jsme nástup do utkání a po půl hodině prohrávali o tři góly," konstatoval domažlický trenér.

„Ve druhé půli jsme sice získali územní převahu a domácí čekali na brejky. No a po jednom z nich završil Novotný hattrick, přitom jsme konkrétně na něj naše hráče upozorňovali, jenže stopeři jej nepokryli, nepřebírali si jej tak, jak bylo zapotřebí, a on nám dal tři góly," pokrčil rameny kouč Purkart.

Česká Lípa - Domažlice 4:0 (3:0)

Trenér Radim Nečask druhému jarnímu hattricku svého svěřence pro Českolipský deník uvedl: „Gólové situace, do kterých se Petr v utkání dostal, vyřešil velmi dobře. V poslední době dokazuje, že své kvality má, a tak teď už záleží jen na něm, jestli bude chtít na sobě nadále pracovat. Zatím je vidět, že chce."

Petr Novotnýse po utkání svěřil se svými pocity z dalšího jarního hattricku. „Osobní pocity jsou dobré, ale důležité pro nás bylo to, že jsme splnili všechno, co nám trenéři řekli. Vyhráli jsme a máme tři body," pronesl spokojeně majitel již šesti jarních gólů.

Lípa je aktuálně druhým nejlépe střílejícím celkem ČFL. „Trenér chce, abychom hráli ofenzivně, a pokud nám to tam bude i nadále padat, tak to bude jedině dobře," usmíval se českolipský kanonýr.

Pod vedením kouče Radima Nečase se zatím mužstvu daří. Arsenal v posledních třech mistrovských zápasech nasbíral sedm bodů. „Je to dobrý trenér. Vážím si toho, že mi dává šanci hrát v základní sestavě. A jestli se mu můžu odvděčit svými góly, tak v tom chci pokračovat. Snad mi to bude vycházet," přeje si sympatický útočník.

Branky: 4. Sedláček (pen.), 18. Novotný, 32. Novotný, 64. Novotný. Rozhodčí: Váňa Josef - Duchoň, Šecová. ŽK: 0:1 (3. Mandous).

Arsenal Česká Lípa: Procházka - Broschinský, Patka, Nesvadba, Hozda - Schön - Ježdík (75. Finklár), Sedláček (83. Suk), Dudka, Gibala - Novotný (77. Holeček).

Jiskra Domažlice: Houdek - Pyrka, Knakal, Bauer, Mandous - Jarina (81. Strejc), Matas, Mužík (74. Braun), Bárta - Dvořák, Bezděk (70. Bláha).

Radek Valenta, Michal Šandor