Českolipští zde reprezentovali celý Liberecký kraj, neboť byli jeho celkovým vítězem, a tak přijeli do Prahy s dobrou náladou a s velkým očekáváním. Jenže v prvním zápase proti OFS Nymburk nadšení a nálada opadly po úvodním inkasovaném gólu.

„Hodně brzy jsme prohrávali a dá se říci, že to byl zlomový moment, který kluky poznamenal až do konce celého tohoto dvoudenního turnaje," myslí si trenér Jaroslav Albrecht. Výběr České Lípy podlehl OFS Nymburk 0:2, v následném duelu odehrál nešťastnou remízu 1:1 s OFS Písek.

„Dlouho jsme vedli po pěkném gólu Honzy Brejchy, pak nás několika dobrými zákroky držel brankář Filip Machač. Ale vyrovnávací gól soupeře přišel v poslední vteřině, což znamenalo ztrátu dvou bodů," mrzelo trenéry.

Na řadu přišel třetí soupeř soutěžního dne, OFS Klatovy. I přes dva góly Dušana Kubáta a Ondry Zeleného se jednalo o jediné družstvo, které výběr Lípy fotbalově přehrálo s konečný výsledkem 2:4 z pohledu OFS Č. Lípa.

Poslední utkání před odjezdem do hotelu absolvovali hráči OFS Č. Lípa s domácím FS Praha. Českolipští vedli gólem Matouše Volka 1:0, ovšem soupeř z pokutového kopu srovnal na 1:1. Pak několik nevyužitých šancí výběru OFS od Ploučnice zůstalo nevyužito. Naopak soupeř svou šanci využil, což znamenalo, že Českolipští prohráli 1:2.

„Bylo jasné, že vytoužené třetí místo, které by znamenalo postup na republikové finále, je v nedohlednu," konstatovali trenéři.

Druhý turnajový den už při rozcvičení bylo znát, že družstvo není tolik svázané očekáváním možného postupu. Herní projev proti OFS Cheb byl o poznání kvalitnější a přinesl první výhru 2:0 (Brejcha, Kubát).

V posledním utkání proti OFS Litoměřice zůstaly všechny šance Č. Lípy nevyužity a po hrubých chybách přišla prohra 0:3 a celkové 6. místo na turnaji, což je ze všech 76 okresů v ČR dělené 12. místo.

Letošní českolipský výběr se rozhodně neztratil a všichni, kteří jej reprezentovali, zaslouží velkou pochvalu a poděkování za předvedené výkony. Do duelů zasáhlo všech 14 nominovaných dětí.

„Určitě se všechny snažily vydat ze sebe vše, co se ve svých oddílech doposud naučily a stále učí. Přesto ale musíme společně s trenéry Vladimírem Davídkem a Petrem Bretem vyzdvihnout výkony Ivana Hudce, Davida Plůchy a Filipa Machače, kteří nás mile překvapili. Všechny zápasy na turnaji určitě byly hratelné, a při troše štěstí v rozehrávce a zakončení… Kdo ví, jak by pak všechno dopadlo," zamýšlí se trenéři.

Výběr OFS byl složený z nejtalentovanějších dětí ročníku 2003, z nichž osmdesát procent hraje ve svých klubech na špici tabulky krajského přeboru.

„Na turnaji se jasně ukázalo, že v konfrontaci s jinými krajskými soutěžemi v republice této kategorie právě Liberecký kraj hodně zaostává. Ale pro kluky to má cenné zkušenosti, z turnaje mají pěkný zážitek, na který budou dlouhou dobu určitě vzpomínat. A my všem hráčům děkujeme."

Pořadí semifinále

1. OFS Klatovy      14 bodů

2. OFS Litoměřice  13 bodů

3. OFS Nymburk   13 bodů

4. OFS Písek            8 bodů

5. FS Praha             5 bodů

6. OFS Česká Lípa   4 body

7. OFS Cheb            1 bod

Sestava OFS Č. Lípa

Bret Matěj, Šešina Jan (FC N. Bor), Oswald Jan, Volejník David (TJ Jiskra Mimoň), Kučera Dominik, Machač Filip, Volek Matouš, Kubát Dušan, Hudec Ivan (Arsenal Č. Lípa), Lupoměský Petr, Plůcha David, Brejcha Jan (Loko Č. Lípa), Šmíd Jakub (TJ Spartak ČKD Žandov), Zelený Ondřej (FC Sklo K. Šenov).

Trenéři: Albrecht Jaroslav, Davídek Vladimír,  Bret Petr.