První poločas jednoznačně ovládly Rusky, které si hlavně po zbytečných chybách českého výběru v rozehrávkách vytvořily čtyřbrankový náskok.

Dvě slibné příležitosti českého celku měla v 1. poločase Irena Sedlačíková a těsně před sirénou Denisa Skálová, jenže ruská gólmanka Linda Suchanovová předvedla bravurní zákroky. Až za stavu 0:5 se domácí hráčky dočkaly snížení, když po pěkné akci a přihrávce od Denisy Skálové snížila střelou na zadní tyč Eliška Stanjurová.

Rusky zvýšily zásluhou Varvary Bychkovové, ale dvě minuty před koncem zmírnila pátou porážku od Ruska v řadě Kateřina Waszutová, která z trestného kopu snížila na konečných 2:6.

"Před výkonem našich hráček zejména ve druhé části smekám klobouček," prohlásil český kouč Karel Krakovčík. "Sice jsme rychle prohrávali po vlastních chybách, k čemuž přičítám nezkušenost a nervozitu, ale druhý poločas holky zahrály dobře a daly dva góly."
Rusky od prvních minut působily vyzráleji a sebevědoměji, například energický herní styl Mariny Ferorovové v bílém dresu s číslem 17 by se uplatnil i v nejvyšší mužské soutěži - Chance futsal lize. „Rusko je dlouhodobě velmi kvalitní soupeř, ale naše děvčata bojovala do poslední minuty a dokázala si, že pokud se vyvarují chyb a zlepší koncovku, tak ho v budoucnou můžou porazit," dodal trenér Krakovčík.

Zápas sledoval také předseda Komise futsalu FAČR Otakar Mestek, jenž pro Deník mimo jiné řekl: "Samotné utkání se mi líbilo, v hledišti zavládla parádní atmosféra a naše holky se rvaly jako lvice. Musíme přiznat, že ruský soupeř dlouhodbě patří k absolutní světové špičce, nicméně my máme na co navazovat a na čem stavět, proto věřím, že jsme schopni do jednoho dvou let Rusky výkonnostně dohnat a hrát s nimy vyrovnané partie."

Předseda Mestek zároveň pochválil a ocenil českolipský klub FC Démoni za perfektní a bezchybné pořadatelství tohoto prestižního mezinárodního zápasu v České Lípě.

Sobotní odvetný  zápas hraný v Teplicích vyhrály Rusky 4:1 po poločase 1:1.

Česká republika – Rusko 2:6 (0:4) - hráno v České Lípě

Branky: 32. Stanjurová (Skálová), 38. Waszutová - 2. Nikitinová (Ferorovová), 4. Bychkovová, 11. Tiginová, 16. Nikitinová (Gamidovová), 27. Olkovová (Tigininová), 36. Bychkovová. Rozhodčí: Cílek - Lasch, Stádník. ŽK: Gamidovová (Rusko). Diváci: 200.

Česká republika: Kuglerová (Horáčková) – Waszutová, Hrobská, Koplíková, Odehnalová, Hýlová, Brázdová, Sedlačíková, Skálová, Stanjurová, Břenková, Plzáková. Trenér Karel Krakovčík.

Rusko: Suchanovová - Tiginová, Efipovová, Danilovová, Dukandinová, Olkovová, Nikitinová, Kulebosolovová, Juhaeová, Gamidovová, Gusevová, Pocekinová, Bychkovová, Fedorovová. Trenér: Jevgenij Kuzmin.

Česká republika – Rusko 1:4 (1:1) - hráno v Teplicích

Branka České republiky: 11. Hýlová.

Česká republika: Horáčková (Kuglerová) – Waszutová, Hrobská, Koplíková, Odehnalová, Hýlová, Brázdová, Sedlačíková, Skálová, Stanjurová, Břenková, Plzáková, Kütnerová. Trenér Karel Krakovčík.