Západočeši se tak díky tomuto vítězství udrželi v České fotbalové lize, Arsenal se v konečné tabulce umístil na 10. místě.

Česká Lípa – Karlovy Vary 3:4

Svěřenci trenéra Zdeňka Procházky měli před tímto utkáním nůž na krku, neboť k definitivní jistotě záchrany potřebovali vyhrát. Za tímto cílem vyrazili sebevědomě, v 15. minutě proměnil nařízenou penaltu za faul Broschinského Marian Geňo, kterého na konci prvního poločasu podpořil Ivan Šollar, jenž proměnil svůj únik.

„V tomto utkání jsme viděli dva rozdílné poločasy. V prvním jsme byli víceméně pasivní, soupeř byl jednoznačně lepší, více běhal, bojoval, z čehož rezultoval zákonitý trest a prohrávali jsme 2:0," hodnotil úvodní dějství trenér českolipského Arsenalu Radim Nečas, který před druhou půlí musel svým svěřencům promluvit do duše.

Ti si jeho rady a pokyny vzali k srdci, protože nejprve snížil z pokutového kopu Michal Sedláček, načež Pavel Patka srovnal na 2:2. Ovšem netrvalo dlouho a Vary znovu vedly, tentokrát se trefil Jiří Huška. O dvě minuty později se však do vzduchu pověsil Pavel Bína a hlavičkou opět srovnal.

Klíčový moment nastal v 77. minutě, kdy rozhodčí Jedlička nařídil už třetí penaltu, kterou Marian Geňo bez problémů proměnil a zajistil tak svému týmu jak export tří bodů na západ Čech, tak i třetiligovou příslušnost pro další sezónu. „Druhé dějství pak bylo z naší strany úplně jiné, akorát nás mrzí, že jsme to nedotáhli do bodového zisku," smutnil bezprostředně po zápase kouč Nečas.

Jak hodnotíte uplynulou sezonu?

Měli jsme dobrý vstup do jarní části sezony, kdy jsme se vyšplhali až na 5. místo. Poté jsme měli ve střední fázi útlum, kdy jsme důležité zápasy s týmy, které byly blízko nás, prohráli. Tato nepovedená pasáž celkový dojem trochu pokazila. Myslím si, že jsme mohli udělat lepší výsledek, ale to je fotbal. Proti Karlovým Varům jsme paradoxně mohli z prohraného zápasu vytěžit tři body, ale nakonec jsme stejně prohráli. Osmé místo je samozřejmě lepší, ale už je konec sezony a hráči se těší na dovolenou, až si odpočinou."

Budete i v dalším ročníku působit v českolipském týmu?

To zatím vůbec nevím, bude se to řešit až v následujících hodinách a dnech. Myslím si, že to neví ani samotní hráči, jestli tady budou nadále působit. Do čtrnácti dnů by se mělo rozhodnout, co bude se mnou, s klubem a se všemi dalšími lidmi, kteří tady pracují.

Který zápas byste vyzdvihl, a na který byste nejraději zapomněl?

Nejraději bych zapomněl na poslední utkání s Karlovými Vary. Dobrých zápasů bylo víc, například doma proti Kunicím nebo Roudnici, ale negativně hodnotíme domácí střetnutí, v nichž jsme prohráli.

Branky: 49. Sedláček (pen.), 62. Patka, 67. Bína – 15. a 77. Geňo (obě z pen.), 42. Šollar, 65. Huška. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: Nesvadba – Geňo, Machek, Šollar, Bertelman. Diváci: 160. Poločas: 0:2.
Česká Lípa: Procházka – Broschinský, Patka, Nesvadba, Bína (76. Hozda) – Schön – Sedláček, Kučera, Gibala, Ježdík – Novotný (80. Suk). Trenér Nečas.
1. FC Karlovy Vary: Bertelman – Ivasko, Stehlík, Tůma, Jankovský – Staněk, Machek (87. Šturm), Huška, Nerad – Šollar (80. Bednář), Geňo (90. Vopat). Trenér Procházka.