Po jasném vítězství 7:1 nad Frýdlantem zajíždějí hráči českolipského Arsenalu do Železného Brodu. „V Železném Brodu je to vždycky těžké, ale minulý rok jsme tam vyhráli 2:1. Po duelu s Frýdlantem budeme psychicky nahoře a chceme tam vyhrát," předesílá trenér Martin Šimon.

Letní příprava se českolipskému Arsenalu povedla jak výsledkově, tak i z hlediska herního projevu. „Spíš mě víc potěšil herní projev. V přípravných zápasech jsme dali hodně gólů, ale taky jsme jich několik dostali, protože jsme i chybovali. Chtěli jsme se tedy zaměřit na to, abychom branky nedostávali. Byl jsem spokojen s ofenzivní hrou, kde hráči potvrdili svoji kvalitu. Posílili jsme hlavně Štěpánem Hodačem a Janem Zemánkem, kteří nám ještě zkvalitnili ofenzivní část," ohlédl se za přípravným obdobím kouč Šimon.

Jeho svěřenci v prvním střetnutí sezony doslova roznesli Frýdlant 7:1. „Utkání se hodnotí dobře, když jsme vyhráli 7:1. Myslím si ale, že jsme pár gólů mohli ještě přidat. Vítězství bych ale nepřeceňoval. Soupeře jsme na začátku zaskočili třemi góly a potom Frýdlant odpadl," zhodnotil duel s mužstvem z Frýdlantského výběžku.

Trenéři Martin Šimon a Roman Ladra sice nasadili do základní sestavy všechny tři posily, ale kompletní kádr k dispozici přesto neměli. „Lukáš Mígl a Petr Müller mě trošku zaskočili, protože odjeli na dovolenou před prvním mistrovským zápasem. Mára Ladra patří do základní sestavy, ale bohužel má dlouhodobé problémy s Achillovou šlachou. U něj nevíme, jestli půjde na operaci, nebo se to vyřeší nějakým jiným způsobem," uvedl důvod absence těchto hráčů českolipský lodivod.

„Se všemi třemi posilami jsem byl hodně spokojen, protože se kluci podíleli na vstřelených brankách," dodal Šimon.

A jaké jsou cíle Arsenalu v nové sezoně? „Máme mladý a kvalitní kádr a chceme určitě bojovat o přední příčky," přiznal na závěr Martin Šimon.

KAM ZA FOTBALEM O VÍKENDU

Sobota 27. srpna

Divize mužů: Nový Bor - Rakovník (17.00).

KP mužů: Doksy - Semily (17.00).

I. B třída: Jablonné v Podještědí - Doksy B/ Staré Splavy (14.00).

OP mužů: Lokomotiva Česká Lípa A - Dubice (14.00), Žandov - Bukovany (17.00).

OS mužů: Pertoltice - Noviny, Kunratice - Horní Libchava, Zahrádky - Brniště, Tuhaň - Velký Valtinov, Lindava - Nový Oldřichov (17.00).

Neděle 28. srpna

I. B třída: Mimoň A - Kamenice (17.00).

KP U19: Jablonné v Podještědí/ MAHO - Hrádek (10.00).

KP U17: Stráž pod Ralskem - Višňová (10.00).

KP U15: Lokomotiva Česká Lípa - VTJ Rapid Liberec (9.30).

KP U13: Lokomotiva Česká Lípa - VTJ Rapid Liberec (11.15).

OP mužů: Stružnice - Dolní Libchava, Horní Police - Kravaře (15.00), Dubnice - Zákupy, Svor - Sosnová (17.00).

OS mužů: Cvikov B - Okna, Polevsko - Mimoň B (17.00).

Michal Šandor