O Novém Boru se před sezonou mluvilo jako o jednom z největších favoritů krajského přeboru, přesto asi nikdo nečekal, že ta jeho podzimní jízda bude až na pár zaváhání tak suverénní.

Těmi zaváháními byl zápas v Košťálově. „Vedli jsme tam 0:1, jenže další dvě šance jsme neproměnili, domácí vyrovnali na 1:1, další dvě příležitosti jsme neproměnili a pak to Košťálov otočil na 3:1,“ říká novoborský trenér František Kubáň.

V utkání s Hrádkem nad Nisou, které skončilo 1:1, zase promarnili pět vyložených šancí. Novoborští nestačili na českolipskou rezervu, s níž prohráli 2:1. „Nebýt brankáře Szaba mohli jsme prohrávat i 3:0. Na jejich vedoucí gól jsme dokázali reagovat srovnáním a díky hře ve druhém poločase jsme mohli i vyhrát, jenže pak přišla Hruškova chyba,“ komentuje Kubáň.

Dobré posily

Ne všechny ostatní vítězné zápasy ale byly pro Nový Bor jednoznačné. „Třeba s Desnou dával vítězný gól na 2:1 Vrabec až v poslední minutě,“ vzpomíná František Kubáň. „Měli jsem někdy i zoufalé začátky domácích zápasů. Soupeř se dostal do jedné, dvou šancí, ale naštěstí je neproměnil.“

Před sezonou si dali v Novém Boru za cíl být do třetího místa. „To první místo je překvapení. Ale je vidět, že jsme dobře posílili. Přišli Vlk s Kubešem z Vilémova, Šulc z Jablonce B, Půlpán z České Lípy a Šiner z Dolní Libchavy,“ upřesňuje Kubáň.

Velkou posilou však byl i Suněk, který „přestoupil z obrany do útoku“ a na podzim vstřelil 16 branek, což ho vyneslo na první místo v kanonýrech krajského přeboru.

„Celkově hra dopředu je dobrá. I oba brankaři jsou posilami. Důležité bylo určitě i to, že jsme nedostali žádnou červenou kartu a když nepočítám Šinerovu 14 denní absenci, tak se nám i vyhýbala zranění. Hráli jsme tak v podstatě stále ve stejné sestavě. Ale i ti střídající hráči by si zasloužili hrát, ale když se daří, tak se vítězná sestava nemění. A nesmím zapomenout na to, že se tu utvořila dobrá parta. A co je důležité, zlepšila se oproti loňsku tréninková morálka, což mělo na dobré výkony také samozřejmě vliv,“ pokračuje trenér v hodnocení.

„Chceme být první i po jaru,“ říká naplno trenér, ale sám ví, že bude hodně důležité, jak se podaří udržet hostující hráče. „Ale co jsem slyšel, chtěli by zůstat v Boru. A my je také samozřejmě chceme. Potřebovali bychom navíc i zkušeného středního záložníka,“ dodává Kubáň.

Alex Neugebauer (www.clsport.cz)