„Chybí kvalita,“ ví novoborský trenér Josef Vinš

Nový Bor /FOTOGALERIE/ - Neratovice porazily Nový Bor a vedou divizi.

11.9.2017

Stromecký se snaží zastavit akci neratovického Regnera (ve žlutém).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Po pěti kolech zaujímají poslední místo divizní tabulky skupiny B. Hráči FC Nový Bor se v nové sezoně trápí a nic na tom nezměnila ani sobotní konfrontace s Neratovicemi (0:2). „Kluci ten zápas odmakali, nelze jim upřít snahu, ale chybí nám kvalitnější hra, a to hlavně dopředu,“ konstatoval novoborský kormidelník Josef Vinš.

Co s tím?

„Víme, že jsme v nepříjemné situaci a že musíme na sobě neustále pracovat. Po pěti zápasech nemáme v tabulce ani bod, což jsem v kariéře jako hráč, ani jako trenér nikdy nezažil. Ale příští sobotu opět doma hostíme Kladno a na tenhle zápas se musíme připravit co nejlépe. A co pak bude dál? To se uvidí…“

Nový Bor - Neratovice-Byškovice 0:2 (0:1)

První branky se sto padesát diváků dočkalo ještě před přestávkou, slavili hosté. Neratovice poslal do vedení Regner, který po centru Ďurindy propálil vše, co měl v cestě.

Druhou část zápasu začal o něco lépe Nový Bor, svojí chybou nabídl vyrovnání domácím gólman Švejda, soupeř šanci využít nedokázal. O něco později své zaváhání Švejda napravil a vytěsnil nebezpečnou střelu mimo branku.

Postupem času Bor vrhal všechny své síly do útoku, narážel ale na dobře organizovanou obranu Neratovic a na domácí branku se řítil jeden rychlý protiútok za druhým. Jeden z nich využil pět minut před koncem základní hrací doby hlavou Vorasický, který tak definitivně rozhodl o třech bodech pro svůj tým.

„Nový Bor hrál během prvního poločasu hodně zataženě, spíše čekal na naše chyby. Co se týče druhé půle, tam to z naší strany bylo horší. Soupeř začal aktivněji napadat, více riskoval, tím ale zároveň otvíral svoji obranu a toho jsme dokázali využít. Vítězství je to zasloužené a v tabulce pravdy máme osm plusových bodů,“ zhodnotil vystoupení svého výběr kouč Tomáš Staněk.

Branky: 31. Regner Vít, 85. Vorasický Václav. Rozhodčí: Štěrba, ŽK: 1:1. Diváků: 150.
Nový Bor: Král - Devátý, Vinš Jakub, Kubeš, Berounský, Stromecký, Novák, Hamada, Eliáš, Hoke, Janů (Ramisch, Ouzký).

První výhru v divizi naopak slavil českolipský Arsenal, který vyhrál v Lounech.

Autor: Radek Valenta, Jan Pechánek