Čtyři góly nasázela Stráž rivalovi z Rynoltic, Jiskra ztratila vedení

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Cvikov si z dalšího zápasu I. A třídy odnesl půltuctu gólů od libereckého Rapidu.

23.9.2015

Rynoltice - Stráž pod Ralskem 0:4.Foto: Zbyněk Kozlík

Zasloužené vítězství nad nepříjemným sousedním vybojovali svěřenci trenéra Karla Knejzlíka.

Rynoltice - Stráž pod Ralskem 0:4 (0:2)

Hosté začali nebezpečnou střelou, po které zahrávali roh a z něho hlavou volný Mitáč skóroval. Domácí Kopic a po něm Kotek měli ke gólu velmi blízko, ale netrefovali se. Vliv na utkání mělo vynucené střídání domácího zraněného gólmana Kubínka, za něhož šel chytat hráč z pole Tomáš Vacek. Hosté hráli jednoduchý fotbal a při útočných akcích se sedmkrát chytili do ofsajdu.

Přesto jim další pokus vyšel, když Tomáš Kotek chytře přeloboval náhradního gólmana T. Vacka a Stráž vedla o dvě branky. Domácí po přestávce začali hrát na tři obránce, měli hru pod kontrolou, jenže opět nedávali svoje šance. Zato hosté přidali po centru a hlavičce Cermana třetí branku. Rynoltičtí byli nebezpeční po vápno, dál neuspěli ani Kotek s Kopicem.

Hosté vše přečkali a v 78. minutě pečetili výhru po dorážce čtvrtým gólem, když míč vypadl Vackovi.

Branky: 55. a 79. Cerman, 3. Mitáč, 44. Kotek. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 3:2. Diváků: 150.
Stráž: Lahůlek - Košťál, Špivák, Mitáč, Kotek - Roll, Sedláček, Cerman, Roll ml. - Hurdes, Štummer Jos. (Novák, Bachroň, Knejzlík). Trenér: Karel Knejzlík.

Bílý Kostel Hráči Jiskry Mimoň podlehli o dva góly Bílému Kostelu.

Bílý Kostel - Mimoň 3:1 (0:1)

Po desetiminutovce ve středu hřiště přišla první příležitost hostů. Ve 14. minutě Hřeben těsně minul z velkého vápna. Další možnost měla Mimoň ve 35. po rychlém brejku a koncovce Oplta, kterou domácí gólman Ulrich vyrazil na roh.

Lepší Mimoň potrestala Kostel, který lacině ztrácel míče těsně před poločasem. Hřeben ještě hlavou namířil do tyče, ale odražený míč zasunul dobíhající Sutr za brankovou čáru.

Ve druhé půli prodloužil Jan Ďuriš míč na Resla a ten střelou z úhlu vyrovnal. V dalších domácích šancích byli T. Janáček, jenž nastřelil z metru gólmana a to samé předvedl Resl. V 62. běžel T. Janáček sám od půlky do vápna, kde obešel beka a krásně našel Michálka na malém vápně – 2:1.

Resl byl při chuti a z 12 metrů nastřelil brankáře. Za tři minuty byl již přesný, když přesně zacílil z levé strany vápna do pravého kouta brány. Pak stejný střelec mohl mít hattrick, ale z malého vápna hlavičkoval jen do brankáře. V 85. nechal František Ulrich vyniknout hostujícího gólmana, který jeho bombu konečky prstů vytěsnil nad. Poslední šanci domácích měl Daniel Ďuriš, jehož střela skončila na tyči.

Branky: 47. a 66. Resl, 61. Michálek - 45. Sutr. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 1:2. Diváků: 100.
Mimoň: Michálek - Mikloda, Feher, Opelt, Věchet, Sutr, Špaček, Hřeben, Matušek, Sukovatý, Krejčík. Trenér: Bohuslav Najman.

VTJ Rapid Liberec – Cvikov 6:2 (3:1)

Rapid byl po celý zápas lepší a vyhrál zaslouženě. V první půli domácí předváděli pohlednou kombinační hru a soupeři balón příliš nepůjčovali. Ve 24. Kejdana vyslal středem Šikýře, který předskočil cvikovské obránce a propálil Machačného. Pak Böhm bojovným průnikem na soupeřově půli šel nekompromisně za vstřelením druhého gólu. Krátce nato po dlouhém výkopu domácího gólmana byl nejblíže cvikovské brance Barbořák a zkušeně navýšil vedení.

V závěru poločasu zahrozili i hosté, nejprve nastřelili tyč a poté potrestal laxnost liberecké obrany Moravec. Po přestávce pokračovala převaha Rapidu, kterou umocnil trestným kopem Lukáš Halama, jenž vypálil těsně nad zemí. Odevzdaného soupeře ztrestali svými druhými zásahy Böhm a Šikýř. Přesto poslední slovo měli Cvikovští, když hlavou zavěsil Červenka.

Branky: 24. a 88. Šikýř, 32. a 73. Böhm, 38. Barbořák, 58. L. Halama – 40. Moravec, 89. Červenka. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 2:4. Diváků: 40.
Cvikov: Machačný, Brenn, Žák (63. Minář), Paštika, Červenka - Kuběj, Pěnička, Vávra, Jirák - Vacek, Moravec (46. Satrapa). Trenér: Miroslav Novotný.

Další zápasy I. A třídy:

Desná - Bílá 4:0 (0:0)
Branky: 51. Špaček, 52. Pivnička, 62. Kovář, 70. Kopal. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 1:3, ČK: 81. Bulíř (B). Diváků: 120.

Doubí - Ruprechtice 0:2 (0:0)
Branky: 49. Antoš, 68. Šrajbr. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Krásná Studánka - Rovensko 3:2 (3:2)
Branky: 19. J. Hájek, 26. Pova, 40. Smolák - 38. Valentin, 41. Koudelka. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 1:0. Diváků: 100.

Stráž nad Nisou - Hrádek 2:7 (1:6)
Branky: 21. V. Jirsa, 84. vlastní - 10. a 36. Švejkovský, 20. z pen. a 23. O. Holeček, 15. Breburda, 82. Brožík, 4. P. Rob. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 3:2. Diváků: 80.