Cvikov - Doksy 0:5 (0:3)

Po počátečním oťukávání se dříve probrali hosté a v 8. a 10. min. po pěkných akcích nejprve Semíkovi a pak Kulhovi zmařil šance domácí brankář Machačný. V 15. min. měl vyloženou šanci Semík, kdy nezafungovalo vystavení do ofsajdu Cvikovských, ale hostující hráč si se svou akcí nedovedl poradit.

Domácí se osmělili o minutu později, kdy se zleva ocitl v šanci Vacek, jenž měl dost prostoru, aby mohl představit svůj talent, avšak Kotyk ho vychytal. Ve 22. min. se povedla útočná akce hostí po levé straně a Semíkův střílený centr si před nabíhajícím Kuklou domácí Kuběj vrazil do vlastní sítě 0:1.

Od této chvíle již hosté převzali napevno taktovku do svých rukou. Rychlé přechody do protiútoků a kolmé přihrávky za obranu zdobily hostující tým. Ve 37. min. předvedl dokonalý centr za obranu Šesták na spoluhráče Kuklu, jenž podél brankáře zasunul k tyči 0:2.

V 39. a 40. min. dvě navlas stejné situace, tj. dlouhý kolmý centr za obranu a situace útočník proti brankáři, dopadla v prvním případě v podání Ondřeje Picka neúspěšně a ve druhém protagonista Šesták bez problémů pozdě vyběhnuvšího gólmana domácích přeloboval do opuštěné branky 0:3.

Poté trochu povolily nervy domácímu brankáři, který chtěl odejít ze hřiště, a tak hlavní rozhodčí odpískal poločas, aby se vše uklidnilo.

Nástup do druhé půle byl ve znamení snahy Cvikova změnit aspoň trochu vývoj utkání, ale jejich dvě slibné akce s přehledem zlikvidoval Kotyk. Za zaznamenání stojí pěkná střela Kukly do břevna v 52. minutě a následná šance Šestáka po přihrávce od Semíka, když mířil vedle branky.

V 56. min. si však Dominik Šesták již dal více záležet a přesný centr od Jakuba Vacka hlavou proměnil v další gól 0:4. Hosté pak zklidnili hru a bezpečně kontrolovali její průběh. Ve výhodných střeleckých pozicích se ocitali postupně Jakub Šimon, Kukla, i Martin Vaňátko, ale své šance neproměnili. Na to se již nemohl dívat Jakub Vacek, a tak v 83. min. napřáhl za velkým vápnem a „angličanem" o pravou tyč stanovil konečné skóre zápasu na 0:5.

Do střelecké kroniky se chtěl ještě zapsat v 87. min. i Tomáš Jurčik, ale z malého vápna dal slabou střelu jen do rukou cvikovského brankáře.

Ohlasy trenérů

Miroslav Novotný, kouč Cvikova, nebyl po utkání nadšený. „Vzhledem k tomu, že šlo o generálku na mistrovský zápas s Bílou, tak ji hodnotím jako špatnou. Chyběli nám tři hráči ze základu, a vzhledem k tomu, že máme úzký kádr, tak jejich neúčast byla hodně znát. Doksy byly jasně lepší jak po fyzické, tak i po herní stránce."

Trenér hostujících Doks Milan Bubla měl lepší náladu. „Jsem rád hlavně za to, že kluci zápas v tom úmorném vedru odmakali naplno, mohli jsme vyhrát i výraznějším rozdílem. Z výsledku ale závěry nedělám, byla to příprava na nadcházející sobotu, kdy jedeme k prvnímu mistrovskému utkání sezony do Bozkova. Tam bychom rádi uhráli alespoň bod."

Branky: 22. vlastní - Kuběj 40. a 56. Šesták, 37. Kukla, 83. Jakub Vacek. Rozhodčí: Šoun - Ďuriš, Drahoš. ŽK: 0:1. Diváků: 20.
Cvikov: Machačný - Kaiser, Červenka, Pěnička, Brenn, Rokoš, Jirák, Kuběj, Paštika, Minář, Vacek. Trenér: Miroslav Novotný.
Doksy: Kotyk - Martin Vaňátko, Michal Vaňátko, Šťastný, Jakub Vacek, Kulha, Picek, Šesták, Jurčik, Kukla, Semík, Šimon, Horčík, Zoubek. Trenér: Milan Bubla.