Mimoň - Bozkov 1:1 (0:0)

Fotbalisté Jiskry Mimoň získali z domácího duelu v rámci I. A třídy s Bozkovem bod. Remízu 1:1 jim zajistil tři minuty před koncem útočník Sutr, jenž hlavičkou poslal do sítě centrovaný míč od Eichlera.

„Chtěli jsme napravit špatný dojem z derby zápasu ve Stráži, což se snad povedlo. Za prvním poločas určitě," sdělil Deníku mimoňský kormidelník Bohuslav Najman, který dodal, že jeho svěřenci měli v úvodních 45 minutách územní převahu i šance, jako Tomáš Feher, jenž v ideální pozici mířil nad soupeřovu bránu. „Bohužel to byl nápor bez gólů," pokrčil rameny kouč Jiskry.

Po hodině hry přišel trest a hosté se radovali z vedení 0:1. „Bozkovští nás začali ve druhém poločase přehrávat, hrozili zejména z rychlých brejků, ale nad vodou nás držel gólman Špaček."

Tři minuty před koncem se hostitelé dočkali. Eichlerův centr doplachtil na hlavu Jana Sutra, jenž překonal hostujícího gólmana. „Ztratili jsme v domácím prostředí dva body, ale pokud mám být upřímný, tak s ohledem na vývoj celého utkání ten jeden bod beru," doplnil trenér Bohuslav Najman.

Branky: 87. Sutr - 65. Kunc. Rozhodčí: Kowalík. ŽK: 2:1. Diváků: 110.

Mimoň: Špaček - Polák, Košek, Feher, Eichler Matušek (58. Sodomka), Winzig, Šiška, Válek, Sutr - Votápek (75. Slejška).

Stráž nad Nisou - Cvikov 5:0 (3:0)

Cvikov nastoupil sebevědomě a patnáct minut byl iniciativnější. Zejména hostující útočník Sysel zle motal obranu, ale ke škodě Cvikovských se ani jednou neprosadil, i když měl v prvních osmi minutách tři šance. Hra se pomalu srovnala a ve 26. minutě vypálil z 25 metrů Vogt a jeho střela zaplula do horního růžku cvikovské brány.

Domácí pak přežili šanci Cvikova a závěr byl pro Stráž. Nejprve překvapil všechny ze 40 metrů Lukáš Oberreiter, protože balon přistál v šibenici 2:0. V posledních sekundách poločasu pak poslal z křídla Havlíček centr do vápna, kam naběhl Vogt 3:0. Ve II. půli již měla Stráž hru pod kontrolou .

V 57. aktivní Sysel byl sám před bránou, ale po centru pálil vysoko nad. Po hodině hry Havlíček zpracoval míč a přihrávku využil na 4:0 Tomáš Oberreiter. V 74. po přihrávce Stříbrného propálil nejlepší hráč domácích Dominik Vogt gólmana a Cvikov inkasoval pátý gól.

Porážku budou chtít svěřenci trenéra Miroslava Novotného napravit v následujícím kole, kdy v domácím prostředí vyzvou okresního rivala z Mimoně.

Branky: 26., 45. a 74. Vogt, 43. L. Oberreiter, 60. T. Oberreiter. Rozhodčí: Huřťák. ŽK: 2:1. Diváků: 40.

Jilemnice - Stráž pod Ralskem 2:4 (1:1)

Série neporazitelnosti skončila. Domácí chtěli odčinit nepovedenou hru z Horní Branné, což se ale nepovedlo. V úvodu cinkala břevna na obou stranách, pak domácí oslabil zraněný Schauer starší a hosté šli do vedení. Sudí neodpískal faul, domácí přestali hrát a zkušený Věchet přehodil Tužeho 0:1.

Do půle ale vyrovnal Princ, když proměnil penaltu po faulu na svou osobu. O osudu zápasu pak rozhodla desetiminutovka mezi 55. a 65. minutou. V té době totiž Stráž nasázela domácím tři branky a položila Jilemnici na lopatky. Pak sice ještě Princ korigoval, ale frustrovaní domácí nakonec dosáhli pouze vyloučení. Po něm šel do kabiny bek Paulů.

Branky: 43. a 69. Princ - 37., 55. a 59. Věchet, 48. Tschervenka. Rozhodčí: Trdla. ŽK: 4:5. ČK: 78. Paulů (J). Diváků: 120.

Další zápasy I. A třídy:

Mírová - Horní Branná 1:2 (0:1). Branky: 51. M. Jíra - 8. a 75. Nýdrle. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 2:1. ČK: 85. Mrňák (M). Diváků: 70.

Raspenava - Lomnice 1:1 (1:1). Branky: 9. Martinů - 42. Z. Koudelka. Rozhodčí: Marek. ŽK: 3:3. ČK: 76. Drábek (L). Diváků: 80.

Hejnice - Krásná Studánka 4:3 (0:3). Branky: 48. a 65. Kouba, 59. Malinský z pen., 83. Severýn - 24. Vajtr, 30. Smolák, 34. J. Hájek. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 2:2. Diváků: 100.

Frýdlant - Harrachov 1:1 (1:0). Branky: 14. Plesar - 89. Chlup. Rozhodčí: Vokřínek. ŽK: 4:1. Diváků: 80.