O zázraku mluví někteří fanoušci FK Cvikov poté, co o záchranu v I. A třídě hrající áčko přivezlo v neděli tři body z Velkých Hamrů, kde dost nečekaně porazilo místní rezervu 2:1.

Velké Hamry B - Cvikov 1:2 (1:1)

Přitom družina vedená trenérem Jaromírem Hetverem odjížděla k zápasu pouze s jedenácti hráči! „Je to takový malý zázrak, že tam kluci zabodovali, ba dokonce, že ten zápas dovedli do vítězného závěru," řekl Deníku Miroslav Novotný, bývalý hrající trenér Cvikova.

Domácí Hamry šly do vedení z penalty, kterou proměnil Zajíček, ale gólem do šatny minutu před koncem vykřesal naději Lukáš Kuběj, jenž srovnal na poločasových 1:1.

Zápas hraný ve velkém vedru vyvrcholil v 85. minutě, kdy po chybě domácí obrany vstřelil vítěznou branku Michal Vávra.

„Nastoupili jsme bez posil z A-mužstva, takže s klasickým béčkem, jenže kluci tentokrát podali hodně špatný výkon," přiznal včera námi oslovený sekretář Velkých Hamrů Vladimír Prousek.

Tříbodový zisk pomohl Cvikovu přiblížit se Košťálovu a V. Hamrům B na čtyři body, a tak hodně důležitá budou zbývající tři kola. V nich hraje Cvikov nejprve doma s vedoucími Přepeřemi, pak zavítá k poslední Stráži nad Nisou a v posledním klání sezony přivítá v prestižním okresním derby Stráž pod Ralskem. Ta podlehla Přepeřím 0:4 a v tabulce klesla na 5. místo.

Branky: 42. Zajíček Štěpán (pen.) - 44. Kuběj Lukáš, 85. Vávra Michal. Rozhodčí: Bohata, ŽK: 1:3. Diváků: 50.
Cvikov: Machačný - Urban, Vávra, Kuběj, Adlt, Coufal, Brenn, Vacek, Engelhart, Zvára, Fanta. Trenér: Jaromír Hetver.

Další zápasy I. A třídy:

Přepeře - Stráž poad Ralskem 4:0 (2:0)
Branky: 3. a 48. Ježek, 23. Abraham, 60 Nesvadba z pen. Rozhodčí: Junek. Diváků: 75.
Stráž pod Ralskem: Lahůlek - Mitáč, Vinš, Roll ml., Košťál, Sedláček, Šindelář, Cerman T., Hanoušek, Roll st., Vogt (Špivák, Biedermann, Brož Zdeněk). Trenér: Karel Knejzlík.

Košťálov - Hejnice 0:2 (0:1)
Branky: 41. a 78. D. Neumann. Rozhodčí: Horák, ŽK. 1:0. Diváků: 70.

Rynoltice - Desná 0:0
Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Ruprechtice Rovensko 0:0. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 1:3. Diváků: 80.

Stráž nad Nisou - Krásná Studánka 1:2 (0:1)
Branky: 54. L. Oberreiter - 21. a 88. Linhart. Rozhodčí: Tykva. Diváků: 50.

VTJ Rapid Liberec - Doubí 2:2 (0:1)
Branky: 55. Stuchlík, 63. Šikýř - 40. Šimek, 57. Hájek. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 1:1. Diváků: 90.