Cvikov sebral body Skalici. Mimoň ztratila vedení ve Stráži nad Nisou

Cvikov, Stráž nad Nisou /FOTOGALERIE/ - Už jen tříbodový náskok na čele tabulky krajské I. A třídy mají fotbalisté Skalice. Ti totiž v okresním derby podlehli domácímu Cvikovu 1:2.

22.5.2012

Derby pro Cvikov. Domácí porazili Skalici 2:1.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Cvikov - Skalice 2:1 (2:0)

Oba góly vítězů v tomto dosti nervózním zápase zařídil v rozmezí 3 minut cvikovský Kuběj. Hosté začali lépe a mohou jenom litovat, že Martin Hlavinka zahodil jasnou tutovku a po ní další dvě. „Bylo velice důležité, že jsme neinkasovali jako první my," oddychl si lodivod FK Cvikov Miroslav Novotný.

Pak přišly dvě přesné koncovky zmiňovaného Kuběje a s hosty to nevypadalo dobře. „Myslel jsem, že po druhé brance odpadnou, ale to byl velký omyl. Ve druhém poločase si Skaličtí vytvořili veliký nápor, kterému jsme jen těžko odolávali. Kluci prostě šlapali vodu," přiznal kouč Novotný.

Hosté se dočkali zaslouženého snížení v 63. minutě, kdy se po rohu prosadil Hlavinka, zbývající minuty se odehrávaly na straně Cvikova, ale gólman Machačný, byť chytal s poraněným palcem u ruky, gól za svá záda nepustil.

„Porazili jsme se sami… Nedáme čisté šance a místo toho, aby soupeř ve 20. minutě prohrával 0:3 a byl rozložen, tak si dáme dva polovlastňáky," mrzelo skalického gólmana a asistenta trenéra Michala Svobodu, jenž si ve druhé půli sáhl na míč pouze jednou, zato v brance pořádně trpěl, a to když viděl, jak jeho spoluhráči na druhé straně hřiště spalují jednu tutovku za druhou.

„A takhle to, bohužel, vypadá skoro v každém našem zápase," pokrčil smutně rameny.

Branky: 27. a 30. Kuběj 63. Hlavinka. Rozhodčí: Trdla. ŽK: 2:3. ČK: 80. Červenka (C). Diváků: 110.

Stráž nad Nisou - Mimoň  4:4 (2:1)

Půlhodina patřila domácím a hned ve 3. minutě skóroval po nahrávce Oberreitera Smrž. Na to hosté odpověděli střelou vedle. V 10. šel ve vápně hostů k zemi Oberreiter, ale faul se nepískal. Ve 20. hlavičkoval Vogt po trestném kopu těsně vedle a Oberreiterova střela mířila také kousek mimo, stejně jako Hertíkova šance. Až ve 28. domácí přidali druhý gól, kdy hlavičkující Vogt zakončil akci Mrijaje s Žočkem.

Hosté se prezentovali střelou ve 31., pěkně mimoňského gólmana protáhl Žoček. Poté Kumprecht v domácí bráně zlikvidoval gólovku, ale po rohu a koncovce Koldy musel kapitulovat. V závěru poločasu ještě Žoček přehodil hostujícího brankáře i s jeho bránou.

Po přestávce se začalo hostům dařit více a po individuální akci Hanoušek srovnal na 2:2. Jenže domácí obránci začali kupit chyby a dvě z nich Mimoň využila na 2:4. To bylo čtvrt hodinu před koncem. Přesto domácí šli pro své šance a po rohu se hlavou přesně trefil Kowalík. Domácím se vyplatilo bojovat až do konce, protože v 86. si Žoček pohrál se třemi zadáky a ze 20 metrů vystavil konečný účet na 4:4.

Branky: 3. Smrž, 28. Vogt, 82. Kowalík, 86. Žoček 40. a 73. Kolda, 59. Hanoušek, 78. Smola. Rozhodčí: Salač, ŽK: 2:1. Diváků: 60.

Další zápasy I. A třídy:

Frýdlant - Hejnice 0:3 (0:2). Branky: 18. L. Kobr, 25. M. Malinský, 48. Zoreník. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 3:3, ČK: 89. L. Kobr (H). Diváků: 70.

Mírová - Lomnice 1:1 (1:0). Branky: D. Zelnický 75. Martin Drábek. Rozhodčí: Marek. ŽK: 3:4. Diváků: 50.

Jilemnice - Vratislavice 1:3 (0:3). Branky: 89. Hadač 19. Žabka, 21. Klíma, 25. Lang. Rozhodčí: Brož, ŽK: 2:1. Diváků: 50.

Doubí - Krásná Studánka 3:3 (0:1). Branky: 60. a 80. Haunold, 55. Brauner 8. Hájek, 75. Vajtr, 83. T. Faksa. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 3:3. Diváků: 100.

Velké Hamry - Bozkov 2:0 (1:0). Branky: 31. Miček D., 60. Řezáč. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 2:1. Diváků: 60.

I. A třída Libereckého kraje.

Autor: Radek Valenta, Miloslav Cihlář

22.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

FC Démoni Česká Lípa. Kádr pro sezonu 2017/2018.

Démoni hostí Helas. K vidění bude i pohár světových šampionů!

AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Sochu srnce v Lípě zbavili graffiti

Česká Lípa – Restaurátoři dokončili náročnou renovaci modernistického památníku Hermanna Lönse v českolipském městském parku.

Areál českolipské nemocnice obsadili dělníci s bagry

Česká Lípa – Výstavba nových parkovacích míst je v plném proudu.

Disciplinární komise OFS Česká Lípa potrestala sedm hráčů. Všechny nepodmíněně

Česká Lípa – Sedm nepodmíněných trestů od jednoho do čtyř soutěžních utkáních a dvě finanční pokuty. Takové resumé vynesla Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu na svém zasedání ze dne 19. října.

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Šestice předních českých modelek přijela do Nového Boru podpořit charitativní show modelingové agentury Reas Agency.