„S tréninky jsme začali 12. července, a to dvakrát až třikrát týdně. Účast hráčů je uspokojivá. Zaměřili jsme se také na doplnění kádru, který byl na jaře hodně úzký,“ konstatuje trenér Hetver.

V sobotu se jeho svěřenci představí na turnaji ve Svoru, kde se střetnou s domácí Jiskrou (okresní přebor), starším dorostem FK Varnsdorfu (Česká liga) a Dynamem Holany (I. B třída).
A pokud se bude Cvikovským dařit střelecky tak parádně jako v posledních dvou přátelských duelech, pak by mohli patřit k největším favoritům turnaje.

„V úvodním přípravném utkání jsme prohráli s Jablonným 2:5, poté ve druhém 1:6 s jistým německým mužstvem, na jehož název si teď nevzpomenu, ale vím, že hraje soutěž na úrovni našeho krajského přeboru, ale pak v odvetě jsme ho porazili 8:2. No a minulý týden jsme dali Jestřebí dvanáct gólů po naší výhře 12:2,“ vyjmenoval výsledky z odehraných duelů kouč Hetver.

Cvikovskému celku se vyplatilo angažovat útočníka Ladislava Kýčka z Bukovan (okresní přebor), jenž v těchto čtyřech zápasových testech nastřílel plný tucet branek.

„Na jaře nás nejvíc tlačila bota právě v útočné fázi a při proměňování šancí. Teď, po příchodu Ládi, by se mohla naše koncovka zlepšit.“


Kýček však není jediný, kdo bude nově oblékat cvikovský dres. Jak kormidelník Jaromír Hetver prozradil, s týmem už trénuje Hynek Vrabec mladší (Varnsdorf) a dále Michal Spilka, Tomáš Fanta a Jan Starý (Loko Č. Lípa).

„Všichni se jeví velmi dobře, proto doufám, že budou v novém ročníku I. A třídy platnými posilami Cvikova.“