Vzhledem k tomu, že Cvikovští dali v dosavadních 7 zápasech utrápených 7 branek, znamená sobotní čtyřbrankový příděl zásadní průlom v jejich produktivitě. „Konečně se nám probudili útočníci,“ říká radostně kouč Cvikova Miroslav Novotný.

Ofenzivně dobře naladění hráči Cvikova tentokrát využili všechny velké šance, které si vypracovali. Navíc hráli zodpovědně odzadu. „Chtěli jsme se soustředit na obranu a spoléhat na rychlé brejky. To se nám stoprocentně povedlo,“ pochvaloval si Novotný a dodal: „Kluci přesně dodrželi to, co jsme si před zápasem řekli, za což bych jim chtěl poděkovat.“

Góly dával Cvikov skutečně v rychlých protiútocích. První padl po kombinaci na jeden dotek Satrapy a Kaisera, druhý po podobném ťukecu Kuběje a znovu Satrapy. Když se poté soupeř nadechoval k náporu, tak přišel třetí úder Cvikova. V 58. minutě domácím nevyšel ofsajd systém, Kaiser nahrál Kubějovi do úniku a cvikovský útočník vsítil rozhodující branku zápasu – 0:3. Poslední gól přišel po hrubé chybě brankáře domácích v samém závěru utkání.

„Výsledek na druhou stranu úplně neodpovídá průběhu hry. Zápas to byl spíše vyrovnaný,“ řekl objektivně Miroslav Novotný. Domácí totiž nastřelili břevno a dokázali si také vypracovat nadějné šance. Při nich se ale zaskvěl cvikovský gólman Machačný. „V důležitých momentech nás opět podržel,“ chválil brankářskou oporu svého týmu trenér Novotný.

Desná – Cvikov 0:4 (0:2).

Branky: 4. Kaiser, 28. Satrapa, 53. Kuběj, 89 vlastní.

Rozhodčí: Čurda.

Cvikov: Machačný – Rudinský, Červenka, Bobelák, Urban – Kaiser, Flek (85. Jirák), Smeták, Brenn – Kuběj, Satrapa (62. Sutr)