K Máchovu jezeru zamířil ofenzivně naladěný David Řehák z Mimoně. Deníku to včera potvrdil manažer mimoňského klubu Miroslav Feher.

„Davida jsme po vzájemné dohodě uvolnili na půlroční hostování do Doks, za které už nastoupil v sobotu v Heřmanicích proti Litoměřicím," uvedl Feher s tím, že další formality ohledně hráčova hostování budou mezi oběma kluby doladěny během tohoto týdne.

20letý ofenzivní fotbalista je odchovancem Jiskry, který od žáků až po dorosteneckou kategorii působil ve Slovanu Liberec. V loňském roce se však vrátil zpátky na mimoňskou Letnou. Po podzimní části o něj projevil zájem divizní Nový Bor, s nímž nějaký čas i trénoval. Zároveň se pak ale ozvaly také Doksy.

„Měl se definitivně rozhodnout do soboty a dát nám to vědět. A právě v sobotu mi volal, že kývl na nabídku Doks," upřesnil Miroslav Feher.

Pro fanoušky týmu od Máchova jezera je to před jarní částí nejvyšší krajské soutěže velmi dobrá zpráva, naopak Mimoňští musí skousnout další oslabení kádru před odvetami v I. A třídě. Kromě gólmana Marka Michálka, který bude na jaře působit v rámci hostování ve Vilémově, musí totiž vedení klubu najít adekvátní hráčskou náhradu do A-mužstva za agilního útočníka, jenž byl na podzim společně s Janem Sutrem s devíti trefami nejlepším střelcem Jiskry.