Podruhé během sedmi dnů si fotbalisté Jiskry Mimoň zahrají v letošní sezoně krajské I. A třídy prestižní okresní derby.

Minulý týden se představili na horké půdě před 300 diváky ve Stráži pod Ralskem, kde neuspěli a odvezli si prohru 1:2. Dnes mají možnost porážku napravit, navíc před svými fanoušky. Od 17 hodin totiž hostí rivala ze Cvikova. „Bohužel nenastoupíme v optimální sestavě," přiznává před duelem trenér mimoňské Jiskry Bohuslav Najman, který se na Letnou vrátil po více než jednom roce.

Koho z hráčů bude na hřišti proti Cvikovu postrádat? „Martin Steinhübl má po derby ve Stráži nohu v sádře, Radek Švehla se dnes žení, Patrik Matušek soukromě odcestoval a otazník visí nad Davidem Řehákem," vypočítává absence hráčů pro dnešní zápas v mužstvu kouč Najman, jenž naopak už bude mít k dispozici Tomáše Věcheta, který je kmenovým hráčem Stráže a na jaře působil v Dubnici.

„Chtěli bychom před domácími diváky bodovat naplno, ale teď nelze předvídat, jak se bude zápas vyvíjet. Soupeř je silný, my jdeme do derby oslabení, ovšem rozhodně s přáním podat co nejlepší výkon," dodává Bohuslav Najman.

Jenže kompletní údajně nemá být ani cvikovský tým. Podle slov Tomáše Kavana, vedoucího A-mužstva, zcela určitě nenastoupí čtveřice Lexa, Kaiser, Kutloch a Bobelák, „Je to jisté oslabení, protože všichni čtyři jsou zkušení hráči, ale určitě nejedeme do Mimoně s poraženeckou náladou. Myslím si, že se bude hrát oboustranně hezký fotbal," zdůraznil Tomáš Kavan.

Mač v Mimoni začíná v 17 hodin, hlavním rozhodčím utkání je Miroslav Halama, jeho asistenty jsou Václav Vachek a Antonín Brož. Delegátem zápasu je Zbyněk Poppr.

ZDE: Kam za fotbalem o víkendu