Starší dorost

Již od úvodního hvizdu sudího Grimma potvrzovali domácí svoji kvalitu, v 7. minutě prostřelil brankáře Kubínka Severin – 1:0. Hosté se bránili s vypětím všech sil, krátce po polovině první půle však zvýšil náskok Švambera – 2:0.

Těsně po přestávce zlomil veškerou snahu Severočechů opět Severin – 3:0. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka, jenž s českou reprezentací získal stříbro na ME v Anglii v roce 1996 a v témže roce vyhrál se Slavií titul, si konec utkání pohlídali a přidali ještě dvě branky. V 63. minutě vsítil čtvrtý gól kapitán Sochr a pověstného „bůra“ zařídil o patnáct minut později střídající Porazil.

„Potvrdilo se, že Kladno je jedním z nejtěžších soupeřů v naší divizní skupině, ale kluci odehráli celý zápas naplno, dřeli a nechali na hřišti maximum. I za pět inkasovaných branek bych chtěl klukům poděkovat,“ hodnotí zpětně duel trenér Loko Václav Vávra.

Jak viděl souboj těchto dvou týmů kapitán Loko Jiří Beneš? „Byl to pro většinu kluků první zápas v této soutěži a také to bylo znát. Báli jsme se hrát, ale na takového soupeře se dalo těžko něco vymyslet. Byla to pro nás škola a zkušenost, klukům nemůžu nic vytknout, bojovali jsme do konce.“ Jiří Beneš, přezdívaný Beny, byl do této sezony určen kapitánem.

„Nejprve jsem byl šokován a překvapen, ani ve snu mě nenapadlo, že bych mohl jako nováček v týmu dělat kapitána. Já to beru tak, že kluky povzbudím a svými výkony je strhnu, aby se divize zachránila.“

SK Kladno – Loko Česká Lípa 5:0 (2:0)

Branky: 7. a 49. Severin, 26. Švambera, 63. Sochr, 78. Porazil. Rozhodčí: Grimm.
Sestava Loko ČL: Kubínek – Proch, Volejník, Všetečka, Janošec, Vokněr, Vinš, Šindelář, Torba, Beneš, Matys (Třešňák, Stašek, Kulha D., Zlatníček, Volešák). Trenér: Václav Vávra

Mladší dorost

Českolipští začali aktivně a překvapivě vstřelili první branku. Po rohu Blažka si Kladenští srazili míč do brány – 0:1. Radost v podání hostujících fotbalistů netrvala dlouho, ve 23. minutě srovnal Folta – 1:1. Stejný hráč poté otočil skóre – 2:1.

Na začátku druhého poločasu poslal domácí do dvoubrankového vedení Gašpárek – 3:1. O sto dvacet sekund později zvýšil z penalty na 4:1 Tetiva. Folta přeci jen zkompletoval hattrick, když poslal balón za záda Klimenta popáté.

V rozmezí 61. – 69. minuty rozjel svůj gólový koncert Franek, jenž dokázal překonat Klimenta hned čtyřikrát a překonal tak svého spoluhráče Foltu v počtu vstřelených branek v tomto zápase. „Ve velkém vedru nastoupilo za nás jen jedenáct hráčů, z toho tři jsme si museli vypůjčit ze starších žáků, neboť někteří chlapci jsou ještě na dovolené. První půle byla z naší strany dobrá, ale ve druhé nám docházely síly,“ říká k tomuto střetnutí kouč Václav Vávra.

SK Kladno – Loko Česká Lípa 9:1 (2:1)

Branky: 23., 28. a 57. Folta, 48. Gašpárek, 50. Tetiva z pen., 61., 64., 68. a 69. Franek – 12. Blažek. Rozhodčí: Grimm.
Sestava Loko ČL: Kliment – Poláček, Doležal, Kačín, Bukáček, Mečíř, Martínek, Starý, Ryl, Blažek, Kosťun. Trenér: Václav Vávra.

V rámci 3. kola hostí dorostenci Lokomotivy na svém stadionu v sobotu 22. srpna další celek, který se bude pohybovat na špici tabulky, a sice tým Ústí nad Labem. Starší dorost má výkop v 10:00 a mladší ve 12:15. Pro Českolipské to bude zároveň premiéra v nové soutěži před domácím publikem.