„Jirka přišel sám s tím, že si chce u nás zahrát fotbal. My mu v tom nebráníme," potvrdil nový předseda fotbalové Chrastavy a současný trenér Petr Rozmajzl st.

Chrastava tak v boji o čelo krajského fotbalového přeboru získala významnou posilu, která naposledy hrála v německém Neugersdorfu. Tam Štajner, člen fotbalových ligových kanonýrů, přišel loni se souhlasem ligové Mladé Boleslavi. V Německu byl veden jako amatér, takže Chrastava, která si ho zaregistrovala, musí nyní čekat 30 dnů, až bude Jiří volný.

„Je to taková lhůta od sehrání jeho posledního zápasu v Německu. Když to půjde špatně, bude hrát odložený zápas s Košťálovem 22. dubna, když dobře, mohl by nastoupit příští víkend. Jinak s námi Jirka trénuje druhý týden," potvrdil natěšený trenér, který předběžně počítá se Štajnym do středu zálohy.

„Už toho bylo na mě v Německu moc. Trénovat zejména tělocvik pětkrát v týdnu, cesty za tréninky a zápasy… Tak jsme se dohodli o ukončení mého účinkování v Neugersdorfu," uvedl Štajner, který je ve futsale hráčem druholigového FC Démoni Česká Lípa.

„Chrastava je pro mě blízko, hrají tady nejvyšší krajskou soutěž, mají pěkné hřiště, dobré kluky a dobrého trenéra Petříka," přiznal Štajny, který se na přebor těší. „Hlavně, aby se nic neprotahovalo a mohl hrát co nejdříve," dodal.

S Chrastavou se fotbalisté českolipského Arsenalu střetnou v sobotu 16. května.