Tento turnaj se díky skvělé organizaci, perfektně připraveným hracím plochám a přátelské sportovní atmosféře těší vysoké popularitě. Letošního 3. ročníku se zúčastnilo 140 týmů z celé ČR, byly mezi nimi i týmy z Polska, Slovenska a Maďarska.


„Je to jeden z nejlepších turnajů, na které pravidelně jezdíme. Potkávají se tu týmy ze všech možných koutů střední Evropy. My tyhle turnaje ale bereme tak trošku rekreačně a jako pozvolný start na ostrou přípravu do nové sezony,“ sdělil Deníku Jiří Šubrt, prezident FC Démoni.
Pro letošní ročník pořadatelé připravili hrací plochy tradičně na stadionu Jiskry Jaroměř a v nově otevřeném všesportovním areálu ASVAJ, kde se odehrála část sobotních bojů základních skupin.

Tento turnaj je jediný v malé kopané ve střední Evropě, který nabízí celkem šestnáct hřišť ve dvou areálech, jež jsou od sebe vzdáleny jen pár minut chůze, a skládá se ze tří samostatných kategorií. Ta, které se zúčastnili Démoni, se jmenuje OPEN, kde mezi sebou svedlo boje o účast ve finále sto dvacet mužstev! Po kvalifikační skupině Českolipští postoupili do semifinálové skupiny, kde se jim rovněž dařilo, a tak z druhého místa šli do play – off.

Zde jim los přidělil místní tým Aktive Playboys, který porazili, a proto cesta k osmifinále byla otevřená. „Na osmifinále jsme nastoupili vzhledem k neustálému dešti řádně ztuhlí a prostydlí. To se odrazilo i na našem výkonu, a tak jsme podlehli BFK Ledvinka 1:4 a dalších bojů jsme se účastnili už jen jako diváci,“ přiznal prezident Šubrt a poznamenal, že tuto prestižní kategorii vyhrál celek Miláno Jaroměř, druzí byli borci z Nulové Tolerance a jako třetí se umístili budoucí soupeři Č. Lípy ve 2. futsalové lize, hráči CF Radobýl Litoměřice.

„Ano, s naším umístěním na turnaji jsem byl spokojený, i když si myslím, že tento rok jsme měli na lepší umístění. Za rok pojedeme na další ročník a snad se nám podaří dosáhnout na medailové pozice,“ zdůraznil Jiří Šubrt.
Kapitán českolipského mužstva Lukáš Dušánek po návratu z dvoudenního klání konstatoval: „Náš tým byl složený dobře, i forma byla, ale nepřálo nám počasí. Celou neděli pršelo a to nám vzalo poslední síly na lepší umístění. Skvěle hrál Milan Soukup i Karel Kaňkovský, který v penaltovém rozstřelu na postu brankáře zaskočil Karla Kruliše.“

Novinkou byl letos turnaj žen a dívek v kategorii LADIES, které se účastnilo 12 týmů. Vítězem se stala děvčata ze Slavie Praha, která tady ovšem startovala pod názvem Čimické štětky. Na druhém místě se umístily dívky z prvoligového FC Hradec Králové a na třetím místě skončila Pohroma.
Poslední kategorií byl turnaj těch nejmenších – Babylon cup JUNIOR. Tady se stali vítězi hráči z Broumovské fotbalové školičky, druhé místo patřilo domácím z Jiskry Jaroměř a třetí byla Boca Chotěboř.
Celé víkendové sportovní akce v Jaroměři se zúčastnilo 1300 hráčů a hráček a bylo odehráno téměř 400 utkání. (jšu)