Bukovany - Loko Č. Lípa 1:0 (1:0)

„Domácí nás doslova ukopali… Velice těžký terén vyhovoval víc jim, než nám a musím přiznat, že vyhráli zaslouženě,“ konstatoval po utkání Jiří Barvíř, kouč poražených. Nejdůležitější moment se zrodil ve 20. minutě. Na rohový kop si naskočil Kýček, jenž hlavou rozvlnil síť – 1:0.

Ve druhém poločase se Lokomotiva přizpůsobila terénu a její hra se trochu zlepšila, ovšem na obou stranách se urodilo pouze po jedné gólové šanci. Nejprve domácí útočník hlavou minul z pěti metrů branku Podešvy a v závěrečném tlaku M. Horáček ve vyložené šanci přestřelil branku domácích.

Derby moc krásy nepřineslo, kromě mnoho tvrdých a silových soubojů, které vyústily ve dvě červené karty. U domácích byl vyloučen Ujka a pět minut po jeho odchodu šel předčasně do kabin i hostující Peták.

„Mrzí mě, že byl na toto derby delegován pouze jeden rozhodčí, který to měl hodně těžké. Každý, kdo zná fotbalové poměry, přece ví, jak jsou zápasy v Bukovanech nervózní. Proto nechápu, že na vyhrocené derby nebyli delegováni tři rozhodčí, nýbrž pouze jeden,“ zamýšlí se trenér Barvíř.

Branky: 20. Kýček. Rozhodčí: Šoun. ČK: 1:1. Diváků: 120.

Bukovany: Fišer – Valta , Hlubuček, Samek, Svoboda Lukáš – Zelinka L. Ujka , Jánský, Zelinka D. (55. Vetešník) – Kýček (80. Kuzněcov), Sedlák (70. Hovorka).

Lokomotiva: Podešva - Byrtek, Diart, Zahrádka, Mikysa, Horáček M., Fara, Pipek, Peták, Souček, Tima Mil.

I. B třída Západ

Frýdlant-Stráž p.R. 1:0, Bukovany-Loko Č. Lípa 1:0, Jablonné-Nové Město 4:4, Rozstání-Chrastava 0:3, Habartice-St. Splavy 2:1, Hrádek B - Rynoltice 3:2, K. Studánka-Ruprechtice 2:0.

1. Frýdlant  10 8 1 1 29:11 25
2. Ruprechtice  10 7 1 2 20:9  22
3. Bukovany  10 5 3 2 15:12 18
4. Loko Č. Lípa  11 5 2 4 26:18 17
5. Rynoltice  11 3 5 3 22:17 14
6. Hrádek B  10 4 2 4 15:15 14
7. K.Studánka  10 4 2 4 16:18 14
8. Habartice  11 4 2 5 20:29 14