Derby v krajském přeboru vyznělo pro N. Bor

Cvikov – Své výsadní postavení v krajském přeboru staršího dorostu potvrdili v 17. kole soutěže fotbalisté Nového Boru, kteří nedali šanci svému okresnímu rivalovi ze Cvikova.

22.4.2010

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Na jeho hřišti vyhráli 4:1 (1:1), a nadále si tak udržují dvoubodový náskok před Višňovou. Cvikovští okupují předposlední příčku.
Výhra mužstva z města sklářů se ale nerodila snadno. I když měli hosté územní převahu, do vedení šli od 26. minuty svěřenci trenéra Kotěborského.

„Byla to pro nás menší sprcha, ale na druhou stranu to hráče probudilo a konečně si začali vytvářet šance,“ uvedl vedoucí novoborského celku Radomír Dvorský.

Ty největší měl na kopačce Demke a Lebruška. Až přišla 43. minuta, Stejskal zahrál přetažený rohový kop na Hrušku, ten hlavičkou vrátil míč do malého vápna, kam si naběhl Dvorský a hlavou srovnal na 1:1. „To byl hodně důležitý gól, jak se říká do šatny,“ poznamenal Dvorský.

Lomnice – Hejnice 3:0

Šest minut po oddechu se díky přesné střele z úhlu prosadil Stejskal a Novoborští šli do trháku - 1:2. Domácí se sice snažili, několikrát nebezpečně zahrozili, jenže v koncovce se jim nedařilo, a tak se skóre měnilo po hodině hry na opačné straně hřiště. Lebruškovy přihrávky se zmocnil agilní Stejskal a domácí brankář kapituloval potřetí - 1:3.

Další příležitosti N. Boru skončily bez efektu, až pět minut před koncem Stejskal zatáhl míč po levé straně, poslal centr před bránu a Lebruškova hlava skončila v síti - 1:4.

Sestava vítězů: Marek - Holeščák, Pollach, Hruška, Kouřil, Stejskal, Kopecký, Demke, Dvorský, Paštika, Lebruška (Moravec, Tománek). Trenér V. Janatka.

22.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
EET. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Stráž pod Ralskem - Košťálov 1:4 (0:1).
8

Výsledkový servis nejen z fotbalu

Nemocnice plánuje nákladné investiční akce. Hledá podporu u obcí

Česká Lípa – Českolipská nemocnice plánuje nákladné investiční akce, nad jejichž rámec chystá změny na porodním oddělení. Žádá o podporu i starosty.

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Skalice potvrdila první místo

Skalice - Také fotbalisté SK Skalice prodloužili vítěznou šňůru, která se jim v krajském přeboru prodloužila na pět zápasů.