Derby ve Skalici vyhrál domácí celek

Českolipsko – Také krajská fotbalová I. A třída hlásí, že je konec podzimní sezony.

8.11.2010 2

Nedělní zápas mezi Skalicí a Mimoní se vydařil domácím.Foto: Deník/Jaroslav Marek

V posledním kole letošního roku vyhrála Skalice nad Mimoní o tři góly, Tatran Jablonné si poradil s Doubím a vedoucí Doksy rozcupovaly poslední celek tabulky.

Jablonné – Doubí
4:2 (0:2)

Ve velmi dobrém a důrazném fotbale začalo Doubí lépe a mělo více ze hry. Po půlhodinové převaze přišel i gól. Trestný kop Fronce poslal Martínek hlavou do břevna a ten následně skončil v brance. Domácí stihli odpovědět střelou do tyče, od níž se odrazil od Tonevovy ruky na roh. Doubí sice herně tlačilo, domácí však zlobili z brejků.

Věchet běžel na Toneva, který však chytře vyběhl a šanci mu zmařil. Do poločasu Doubí přidalo druhý úspěch. Špatný odkop brankáře potrestal lobem od půlky Páral. Po přestávce mohl zřejmě rozhodnout celé utkání Šlambor. Po úniku totiž nastřelil jen tyč. Jenže z následného kontru domácí snížili.

Gól jako by Doubské zlomil. Tonev stihl vyrazit nebezpečnou střelu, ale dobíhající Kotek vyrovnal. Agresivnější domácí slavili úspěch po dalších šesti minutách. Trestný kop prolétl vápnem a bylo to 3:2. Doubí se pak více tlačilo dopředu, aby vyrovnalo.

Nic se z útoků neujalo, takže domácí trestali počtvrté. Střela v předposlední minutě mířila do břevna, od něhož se míč odrazil na velké vápno a odtamtud jej Kotek st. poslal pohotově z první do sítě. „Za druhý poločas jsme si vítězství zcela určitě zasloužili,“ konstatoval Milan Chovanec, sekretář Tatranu.

Branky: 53. a 71. Hetver, 65. a 90. M. Kotek st. – 32. Martínek, 42. Páral. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 1:2. Diváků: 80.
Jablonné: Mrázek – Věchet T., Trylč, Kotek ml., Štáfek (25. Opočenský, 31. Nemeš) – Kotek st., Pavlas, Javůrek, Stehlík – Věchet R., Hetver. Trenér J. Hetver.

Skalice – Mimoň 3:0 (1:0)

Prvních deset minut byli hosté lepší, i když si žádné vážné šance nevypracovali.

Pak se domácí přece jen osmělili, Soukup šel sám na gólmana, ale trefil tyč. Skaličtí v prvním i druhém poločase často upadali do ofsajdové mimoňské pasti, což jim herní projev kazilo, nicméně gólové radosti se dočkali. Nevrlý pronikl až do vápna a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre – 1:0. Jiskra si v posledních minutách první části vytvořila tlak, ale vyrovnání se nedočkala.

Druhý poločas se odehrával ve stejné režii. Snahu Mimoni nelze upřít, a kdyby nepřišel kiks stopera Fehera, po kterém Skalice v podání Soukupa zvýšila na 2:0, kdo ví, jak by se derby vyvíjelo.

„Ten moment nám hodně pomohl,“ přiznal skalický sekretář Jiří Löffelman.
Konečný výsledek se zrodil po průniku Satrapy do mimoňské šestnáctky, kde došlo ke kontaktu s brankářem Michálkem, a rozhodčí Simmerová nařídila penaltu. K exekuci pokutového kopu se postavil Kazan, a byl úspěšný – 3:0.

„Za poslední čtyři kola jsme nasbírali plný počet bodů, což je skvělé. Před měsícem jsme se v tabulce pohybovali na hranici sestupových pozic, nyní přezimujeme na páté příčce, takže v klubu panuje spokojenost,“ doplnil skalický sekretář.

Branky: 24. Nevrlý, 51. Soukup, 68. Kazan (PK). Rozhodčí: Simmerová. ŽK: 1:1. Diváků 90.
Skalice: Svoboda – Seidl, Knytl, Jeřábek (69. Šturma), Šíma – Nevrlý, Maixner (57. Heřmánek), Kazan, Satrapa – Soukup (73. Hlavinka), Neuman. Trenér M. Svoboda.
Mimoň: Michálek – Konopiský, Feher, Novotný, Eichler, Steinhübl (63. Matušek), Válek (75. Novák), Foubík, Mikysa, Votápek, Špaček. Trenér M. Šimek.

Další zápasy I. A třídy: Vratislavice - Košťálov 5:0 (2:0). Nová Ves - Bozkov 1:1 (0:1). Doksy - Frýdlant 5:0 (2:0). Branky: 14. Jurčík, 39. Vaňátko, 51. Semík, 72. Kovařík, 84. Svatý. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Stráž - Lomnice 1:0 (0:0). Velké Hamry – Jilemnice 2:0 (0:0).

8.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 2

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 145 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič - samostatný servisní technik. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 145 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce, - samostatný řidič - servisní technik: zajištění pravidelného servisu mobilních toalet na stanovených okruzích, stavba mobilních oplocení , - jednání se zákazníky při předání, servisu či vrácení zařízení , - provádění drobných oprav zařízení a přípravných prací souvisejících s jeho servisem , Požadujeme, -ŘP sk. C, E včetně platného profesního průkazu , -karta do digitálního tachografu , - čistý trestní rejstřík , - vysoké pracovní nasazení, spolehlivost, samostatnost, časová flexibilita, slušné vystupování , Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti , - atraktivní finanční ohodnocení , - velmi samostatnou a odpovědnou práci, - nástup do pracovního poměru - ihned. Pracoviště: Johnny servis s.r.o. - nový bor, Lipová, č.p. 824, 473 01 Nový Bor. Informace: Marcel Rezler, +420 602 166 361.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 8 500 Kč

Asistenti vychovatelů Pečovatelka v mateřské školce. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o místo pomocné pečovatelky v miniškolce, místo je určené pro osoby OZP, OZZ a TZP.. Pracoviště: Česká lípa, Mimoňská, č.p. 3223, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: , .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 20 000 Kč

Operátoři bezpečnostních služeb Dispečer pultu centrální ochrany. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo je vhodné i pro osoby se změněnou pracovní schopností či invalidní., Náplň práce: obsluha pultu centrální ochrany, komunikace a spolupráce se zákazníky, kolegy a případně složkami záchranného systému, evidence řešení poruch a poplachových zpráv., Požadujeme: doba předchozího zaměstnání alespoň 5 let, čistý výpis rejstříku trestů, uživatelská znalost práce na PC, ochota pracovat na směny, spolehlivost, odolnost vůči stresu, komunikační dovednosti, časová flexibilita, schopnost týmové práce, zájem a ochota učit se stále nové věci., Osvědčení strážný výhodou, ale ne podmínkou., Životopis s motivačním dopisem zasílejte na e-mail: jetenska@henig.cz.. Pracoviště: Henig - security servis, s. r. o., 5. května, č.p. 797, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Veronika Jetenská, +420 731 411 694.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 130 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič nákladního automobilu. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - vzdělání: vúuční list, - ŘP sk. C+E, - profesní průkaz, - vazačský průkaz výhodou, - schopnost spolupráce v týmu a zároveň schopnost samostatné práce, - osobní přístup, loajalita, pečlivost, zodpovědnost, - flexibilita, aktivní přístup k práci, vysoké pracovní nasazení, - chuť učit se nové věci, - bezúhonnost, Nabízíme:, -stravenky, příspěvek na penzijní pojištění, finanční odměny při životních jubileích, dovolenou nabíc., První kontakt emailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Kovošrot group cz a.s. - 001, U Obecního lesa, č.p. 1805, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Novotná, +420 606 790 093.

Plastika „Po Fajrumtu“ od letošního jara dominuje středové části nově zrekonstruovaného náměstí Míru.
9

Udal Bor policii. Nelíbí se mu cena sochy na náměstí

Brnišťskou pouť v Lesním zátiší opět navštívily stovky lidí.
26

OBRAZEM: Brniště ožilo tradiční poutí. Zazpívali Marek Ztracený či Olga Lounová

Na Svijanských slavnostech vystoupila i Jitka Zelenková

Liberecký kraj – „Pivo je dobré i na hlasivky,“ říká zpěvačka.

Do Svijanského Újezdu v sobotu dorazilo bezmála 10 tisíc návštěvníků.

OBRAZEM: Bikeři létali vzduchem. Už pošesté slavil úspěch Tomáš Slavík

Liberecký kraj – Tisíce návštěvníků sledovaly v Jablonci šestý ročník závodu ve fourcrossu horských kol JBC 4X Revelations.

Liberecký kraj – Údržba značení. Světově nejhustější síť turistických značek už třicet let udržuje Jaromír Růžička z Klubu českých turistů (KČT).