Ve 4. kole krajské fotbalové I. A třídy zdolala českolipská rezerva v okresním derby svého velkého rivala z Heřmanic o dvě branky. Diváci na stadionu U Ploučnice však viděli dva rozdílné poločasy. V tom prvním jasně dominovali domácí, ve druhém zase více hrozili hosté. „Za stavu 2:1 měla být proti Lípě nařízena jasná penalta za ruku domácího hráče ve vápně, a právě v té době rozhodčí Lípě pomohl,“ říkal po utkání heřmanický trenér Jiří Jelínek.

Arsenal Č. Lípa B – Heřmanice 3:1 (1:0)

První poločas vyzněl lépe pro českolipský tým. Hrál aktivně, měl lepší pohyb a soupeři povolil jen jednu šanci. Prvně zahrozili domácí Pickem, který poslal jedovatou střelu na gólmana Hrušku, který ji vyrazil na rohový kop. Poté se snažil ohrozit českolipského gólmana Dvořáka Stehlík z osmnácti metrů, což byla taky poslední šance hostí v prvním poločase.

V 18. minutě mohl skóre otevřít Kaňkovský, jenže jeho parádní střela se zastavila na tyči. O několik minut později Brož přihrál Pickovi, ten našel před brankou Kaňkovského, jeho střelu gólman Hruška vyrazil v pádu nohama. Lípa v té době jasně dominovala. Ve 35. minutě rozehrál Picek rohový kop na Cimpla, kterému Hruška zázračně vytáhl hlavičku na rohový kop. V závěru první půle se Lípa konečně dočkala vedoucího gólu, po centru Picka se trefil Kaňkovský – 1:0.

Do druhého poločasu hosté udělali několik změn v sestavě, což přineslo vyrovnání hry. První šanci si vytvořili domácí, kdy Kaňkovský prověřil pozornost gólmana Hrušky střelou ze střední vzdálenosti. Druhý gól přišel z nohy Picka, který ve 47. minutě prostřelil heřmanického gólmana – 2:0. V následujících minutách hosté hru vyrovnali a více hrozili.

Nakonec se gólu dočkali v 61. minutě po střele Stehlíka – 2:1. Nejvíce hrozil Zdražil, který oživil hru hostí. Nejprve jeho nájezd zastavil Žárský a poté před ním odkopl míč Krasnický, když číhal na centr Stehlíka. V 77. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu za nastřelenou ruku v pokutovém území, jenže rozhodčí byl zásadně proti.

V 81. minutě mohl skóre zvýšit Picek, ale trefil obránce. V závěru se hosté snažili o srovnání skóre, Lípa jim to usnadňovala tím, že se zatáhla před vlastní branku. Pojistku zařídil Šíma, který poslal míč hlavou mezi tyče po centru Cimpla – 3:1. V závěru byl vyloučen domácí Krasnický za nesportovní chování, když v přerušené hře strčil do soupeře.

Branky: Branky 41. Kaňkovský, 47. Picek, 87. Šíma - 51. Stehlík. Rozhodčí Vachek. ČK 1:0 (Krasnický), ŽK 4:3, 310 diváků.
Arsenal B: Dvořák - Krasnický, Rataj, Žárský, Půlpán - Brož, Picek, Vodrážka (46. Šíma), Řehák - Kaňkovský, Cimpl.
Heřmanice: Hruška – Kowalik, Leitner, Kotek (64. Pavlas), Volf, Štáfek (48. Hájek), Slipčenko, Stehlík, Kotek M. st., Burian (46. Zdražil), Čonka.

Ohlasy po derby

Po zajímavém fotbalovém derby mezi rezervou České Lípy a Heřmanicemi jsme dali slovo oběma hlavním trenérům.

Jiří Jelínek (Heřmanice): „První půli byla Lípa lepším mužstvem, my jsme hráli hodně zatažení, snažili jsme se hrát odzadu, což se nám vcelku dařilo. V závěru poločasu jsme inkasovali gól po chybě útočníka. Musím říct, že nás třikrát výrazně podržel gólman Jindra Hruška. Ve druhé půli jsme dostali brzy gól, proto jsem udělal několik taktických změn v rozestavení a naše hra se zlepšila. Začali jsme hrát na dva útočníky a výsledkem byl gól na 2:1. Myslím si, že za tohoto stavu měla být odpískána jasná penalta za ruku ve vápně, v té době rozhodčí Lípě pomohl. Já už nemám ve zvyku si na rozhodčí stěžovat, ale tohle měl být jasný pokutový kop. Mohla z toho být nakonec i třeba remíza. Celkově musím uznat, že Lípa byla lepším mužstvem, já však mohu být spokojen za náš výkon ve druhé půli.“

Bohuslav Najman (Arsenal Česká Lípa): „V prvním poločase jsme měli jasnou převahu, bohužel jsme ji okořenili jen jedním gólem. Ve druhém poločase jsme přestali hrát, nechali jsme soupeře několikrát zahrozit, kterému se podařilo snížit na 2:1. Nakonec nás uklidnil třetí gól Šímy. V závěru utkání přišel zbytečný zkrat Kraslického, za který byl vyloučen.“

I. A třída

4. kolo: Stráž n. N. - Hejnice 1:2 (1:0). Nová Ves - Skalice 2:1 (0:0). Lučany – Koštálov 2:1 (1:0). Velké Hamry – Doksy 1:3 (1:2).
Jilemnice – Lomnice 0:3 (0:2). Česká Lípa B - Heřmanice 3:1 (1:0). Mimoň - Bozkov 1:0.

1. Hejnice  3 3 0 0  7:3  9
2. Doksy  3 2 1 0  8:3  7
3. Jilemnice  3 2 0 1 13:5  6
4. Vel. Hamry  3 2 0 1  8:4  6
5. Mimoň  3 2 0 1  4:2  6
6. Nová Ves  3 1 2 0  5:4  5
7. Košťálov  3 1 1 1  8:4  4
8. Skalice  3 1 1 1  7:3  4