Poněkud rozpačitý dojem mezi fanoušky vyvolal bezbrankový výsledek sousedského derby mezi Skalicí a Českou Lípou. Přestože se jednalo o souboj posledního celku tabulky s prvním, na hřišti tento rozdíl vidět nebyl. „Hodně bude záležet na tom, jak k tomuto utkání přistoupí samotní hráči. Ale já sám za sebe říkám, že chci vyhrát a tím potvrdit postup do divize,“ prohlásil před duelem českolipský trenér Michael Šimek.


SK Skalice – FK Česká Lípa 0:0


O odhodlání fotbalistů České Lípy získat ve Skalici všechny tři body nebylo v první části zápasu žádných pochyb. Svědčila o tom nejen bojovnost, se kterou hráči chodili do osobních střetů, ale také důrazné a hlasité dirigování kouče Šimka.
Skalice byla jako už několikrát v této sezoně blízko k vítězství. Pověstný krůček, který jí k této metě chyběl, byl v alespoň jedné proměněné šanci.
„Doma jsme přehráli Hrádek, Železný Brod, Desnou, dnes Lípu, a přitom jsme z těchto utkání vytěžili jen jeden bod,“ popsal tristní bilanci svého mužstva trenér Vladimír Jelínek a se smutkem ve tváři dodal: „S remízou určitě spokojení nejsme. Dnes bychom si zasloužili vyhrát. Je to škoda, velká škoda…“
Proti papírově nejtěžšímu soupeři z výše jmenovaných si Skalice vypracovala celou řadu šancí. Hráčům ale chyběl klid a s ním i přesnost v zakončení. Největší příležitost zahodil v 61. minutě Martin Hanoušek. Od agilního Jandy dostal z pravé strany ideální přihrávku na malé vápno, ale trestuhodně ze dvou metrů (!) Dvořákovu svatyni přestřelil. „To snad není možný!“ chytali se za hlavu diváci, kterých se na derby sešlo rekordních 330. Ti pak sledovali, jak další vyložené šance neproměnili Kazan, jemuž střelu z pěti metrů pohotovým skluzem zablokoval Silný, a v poslední minutě i střídající Milner, jenž netrefil do odkryté brány dorážku z velkého vápna. „Hrajememe o záchranu, proto byli hráči v koncovce nervózní. Ale přesto si myslím, že předvedli pěkný fotbal,“ pochválil své svěřence Vladimír Jeníček.
Měl pravdu. Za výkon ve druhém dějství by si Skalice tři body zasloužila, protože šla důrazněji za vítězstvím, naopak Lípa toho v útočné fázi mnoho nepředvedla. Kromě dvou akcí ze závěru poločasu nevyslala na Svobodu žádné extra nebezpečné střely. Snad její největší příležitost přišla v závěru. Českolipští se dostali do přečíslení tři na jednoho, ale Buryánek prováhal vhodný okamžik k přihrávce na volného spoluhráče a po zbytečné kličce ho skalický obránce zbavil míče. „Čekal jsem, že se budeme daleko více prosazovat v útoku. Ale viděli jste sami – skutek utek,“ potvrdil příčinu gólové bezzubosti svého celku trenér Šimek. „Každopádně jsem zklamaný jak z výsledku, tak z předvedené hry našeho týmu.“
Další příležitost k oslavám definitivní jistoty postupu budou mít Šimkovi svěřenci v příštím kole na domácím hřišti s Pěnčínem. Skalice bude dále bojovat o udržení v ve zbývajících 4 kolech s těmito soupeři: Český Dub (venku), Železný Brod (doma), Hejnice (venku) a Višňová (doma).
Rozhodčí Neugebauer. ŽK: 3:1. Diváků 330.
SK Skalice: Svoboda – Baťka (70. Horyna), Flek, Kazan, Hlavinka (46. Knytl), Gabriel, Heřmánek, Janda (63. Milner), Vohnoutka, Hanoušek, Winzig. Trenér Vladimír Jeníček.
FK Česká Lípa: Dvořák – Rataj, Kolegar, Půlpán (76. Koželuch), Benc, Rašín, Bohatý (85. Horáček), Brož, Silný, Pohorský, Buryánek. Trenér Michael Šimek.