Poslední a sestupující je Frýdlant, jehož do I. B třídy doprovodí Spartak Dubice, která ve 24. kole podlehla v okresním derby Stráži p. R. Nový Oldřichov nestačil na vedoucí VTJ Ještěd, jemuž podlehl doma nejtěsnějším rozdílem.
N. Oldřichov – VTJ Ještěd 0:1 (0:0)
V bojovném duelu se šance rodily obtížně, přesto měli vojáci velkou šanci po hlavičce Nováka. Domácí odpověděli nebezpečným závarem. Ve II. poločase převzali Liberečtí aktivitu a byli iniciativnější dopředu. Navíc po úniku Hegra spálil možnost Kněbort. Jedinou branku zařídil Landyš, který zachytil špatný odkop a levačkou skóroval přesně k tyči.
Branka: 68. Landyš. Rozhodčí: Kafka, ŽK: 1:5. Diváků: 60.
Dubice – Stráž p. R. 1:4 (0:2)
Půl hodiny se hrál velice vyrovnaný zápas, v němž byly blízko k vedoucímu gólu oba týmy. Obrovskou šanci měl ve 24. minutě domácí Stromecký, který se po hrubce Šindeláře ocitl zcela sám před Ondrákem, ale strážský gólman jeho střelu z úhlu zázračně vytěsnil. Na druhé straně se dvakrát blýskl brankář Hruška, když efektně vyrazil trestný kop Černého a následně bravurně zlikvidoval šanci Cermana. Ve 28. min. však již dubická opora v brance inkasovala, a to po krásné akci Wurdák – Roll – Cerman – 0:1. A pak se začalo na hřišti pořádně jiskřit.
Zhruba ve 38. minutě došlo ke střetu hostujícího Věcheta s gólmanem Hruškou. „Hráč zajel do Jindry naprosto zbytečně,“ uvedl trenér Jiří Jelínek. Jenže Hruška, jako smyslů zbavený, se rozeběhl k Rollovi a zasadil mu úder nazvaný „Zidanova hlavička do hrudi Marka Materazziho“, za což uviděl červenou kartu. Ale to ještě nebylo všechno. Při odchodu ze hřiště se vyloučený gólman pokusil inzultovat další strážské hráče. „Ještěže Nováka netrefil, to by pak asi byla mela,“ nechal se slyšet trenér Josef Vinš.
Trenér Jelínek po utkání konstatoval: „O výsledku rozhodly tři momenty: zahozená šance Stromeckého, úvodní gól v naší síti a samozřejmě vyloučení Hrušky.“
Stráž ještě do poločasu zvýšila Novákem a od té doby, kdy emoce na hřišti i mimo něj naštěstí opadly, svého soupeře přehrávala. V 60. minutě po akci Rolla přidal třetí gól Jakub Vinš a pět minut nato Valeš ideálně uvolnil Rolla – 0:4. Čestný úspěch Dubice zařídil z penalty po Ondrákově faulu na Ráliše sám postižený, a tak Stráž poslala svého okresního rivala definitivně do I. B třídy.
„Už před jarní částí jsme se s vedením klubu dohodli, že i kdybychom se udrželi, do I. A třídy se zřejmě nepřihlásíme, takže sestup není žádná tragédie,“ řekl kouč Jelínek, který stojí u kormidla Spartaku 10. rok. „Trošku mě mrzí, že jsme prohráli doma Stráží po dlouhé době, ale musím přiznat, že hosté vyhráli zaslouženě,“ dodal Jiří Jelínek.
Josef Vinš byl spokojený. „Potvrdili jsme, že na jaře máme výbornou formu. Škoda jen, že se nám nevydařil podzim, jinak bychom okupovali čelo tabulky.“ Stráž totiž v posledních devíti jarních zápasech pouze jednou remízovala, v ostatních bodovala naplno! Teď ji čeká domácí derby s Novým Odřichovem. „V posledních dvou kolech chceme získat šest bodů,“ netají plány Josef Vinš.

Dubice: Hruška – Gorol, Suněk, Horňák, Podrazil – Kadeřábek, Patka (46. Proch), Ráliš, Bečka (70. German) – Stromecký, Pětikoký.
Stráž: Ondrák – Kaňkovský, Šindelář, Žampach, Věchet – Cerman, Žeňka, Wurdák, Novák – Roll, Černý (Valeš, Vinš Jakub, Vinš Jo