I když po jednom zápase nelze dělat žádné závěry, jedna věc je jistá. Ten, kdo přišel v nedělní podvečer na Městský stadion shlédnout (vstoje, jelikož na hlavním hřišti ještě probíhá regenerace trávníku, a proto se hrálo na „dvojce“) pohárový zápas Česká Lípa – Ovčáry, musel odcházet s dobrým pocitem. Domácí tým předvedl velmi solidní výkon plný nasazení, rychlého přechodu do útoku a individuálních akcí. Odměnou mu je další pohárové utkání, v kterém za týden přivítá klokany z Bohemky.
Česká Lípa – Ovčáry 1:0 (1:0)
Českolipští fotbalisté mají za sebou dva týdny těžké fyzické přípravy, proložené dvěma přátelskými a jedním pohárovým zápasem. „Ve druhém poločase už jsme začali tahat nohy,“ říká českolipský trenér Pavel Hradiský. Nyní je čeká ještě jeden týden nabírání kondičky a ve zbývajících dvou týdnech už budou ladit na první mistrovský zápas, který sehrajou doma 9.8. s Děčínem.
„V první půli jsme soupeře nepustili do žádné šance,“ pokračuje v hodnocení trenér Arsenalu. A hlavně prvních patnáct minut se míč držel na kopačkách domácích hráčů, z čehož vyústily i dvě šance. Donátova střela ze strany (byl z toho roh) a ekvibilistrický pokus Demchenka však zatím ke změně skóre nevedly.
Poté se Ovčáry přece jenom více dostávaly do hry, ale českolipská defenzíva nepřipustila žádné větší ohrožení ve svém území. A není tím myšlena jenom obranná čtveřice, ale i defenzivní štít, na kterém hrál Podolský, který odvedl velký kus (ne)viditelné práce.
Josef Obajdin, nejnovější posila českolipského Arsenalu, absolvoval s týmem pouhé dva tréninky. „Po šedesáti minutách toho měl plné kecky,“ podotýká Pavel Hradiský. Přesto v prvé půli byl u všech nadějných příležitostí domácích. Ve 20. minutě vysunul šikovně Donáta, toho však hostující obránce nakonec dokázal od míče vytěsnit. Ve 28. minutě se mohl předvést díky přímému kopu, ale s jeho lehkým obloučkem neměl brankář problémy.
O čtyři minuty později opět zahrával přímý kop a Demchenko v nadějné pozici mířil hlavou vedle. Diváci, kterých přišlo neskutečných pět set, se nakonec gólu v prvé půli ještě dočkali. Obajdin zahrával roh, Šafářovi se sice nepodařilo propasírovat míč do brány, ale Demchenko ho v tomto zastoupil – 1:0.
Ovčáry, které loni skončily na druhém místě v divizi C s desetibodovým odstupem za lídrem z Hlavice, ani na začátku druhého poločasu nenašly správný recept na dobytí Chadrabovy branky. Jen snad v 60. minutě musel domácí brankář zažehnat nadějnou akcí hostí. „Ve druhé půli už to bylo spíše o vůli. Máme za sebou těžký týden nabírání fyzičky,“ hodnotí svůj tým sekretář Dušan Kudela. „Klukům nelze nic vyčíst. Dostali jsme nešťastný gól z odraženého balónu. Nám se nedařily rychlé protiútoky.“
Nadějné akce předvedli v 52. minutě Šafář s Donátem a v 63. Demchenko s Obajdinem, nic z toho však nebylo.
V 65. se k míči postavil Novotný a z přímého kopu dal možnost vyniknout hostujícímu brankáři, který vyrazil střelu na roh. Česká Lípa se dál hrnula do útoku, důkazem byla pěkná hlavička Havláska, následující po Šafářově rohu, a Brožova krásná střela těsně nad.
Ke konci zápasu začali hosté více zlobit, ale žádná z jejich šancí neskončila gólem. Naopak Demchenkova teč pro Brožově střele málem našla cestu do brány.
„Bylo to první soutěžní utkání Arsenalu, tak jsme chtěli uspět. Druhým důvodem byla možnost přivítat Bohemku. Jsem překvapen, že přišlo pět set lidí. Vypadá to, že by tu lidi zase fotbal mohl táhnout,“ uzavírá Pavel Hradiský.
Vyzdvihovat na závěr některé hráče nelze, protože všichni odvedli dobrou práci, ale sami jistě vědí, že ty nejtěžší a nejdůležitější zápasy teprve přijdou. A v nich se ukáže, jestli nastala ta správná renesance českolipského fotbalu.
Branka: 40. Demchenko. Rozhodčí Jedlička. ŽK 2:3. Diváci: 500.