Do vedení však šli hosté zásluhou Ježka. Domácí se z inkasované branky otřepali, ještě v první půli vyrovnal Pollach a ve druhém dějství dokonali obrat Lebruška se Suňkem. Nový Bor si tak po vítězství 3:1 připsal do tabulky tři body.

Trenér Nového Boru František Kubáň se řídil heslem, že vítězná sestava se nemění, a tak poslal na trávník stejnou jedenáctku, která v předchozím utkání deklasovala Libiš. Jeho protějšek Pavel Jareš už mohl počítat se službami uzdraveného stopera Adama Petrouše, bývalého prvoligového hráče a reprezentanta. Avšak mezi tři tyče se musel postavit Michal Bohdan, který za normálních okolností nastupuje v poli. Brankářská jednička Rathouský si totiž musel odpykat trest.

Začátek utkání poznamenaly déšť a krátká bouřka, ovšem sudí Klupák nakonec nebyl donucen duel přerušit. V úvodu své štěstí zkoušeli Šulc s Lebruškou, leč ani jeden nemířil přesně. Poté se dvakrát zastřeloval Stanislav Ježek, ale až jeho třetí pokus byl úspěšný. V 21. minutě si vyskočil na Sosnovského centr, který chirurgicky tečoval za bezmocného Szaba.

Vzápětí musel kvůli zranění střídat Vlk, jehož nahradil Suněk. Záhy se Tomáš Pollach ocitl úplně sám před Bohdanem, jemuž nedal šanci zasáhnout. Ve zbytku prvního poločasu střílel už jen novoborský Kubeš. Jeho první ránu vytáhl Bohdan na roh, poté pálil zpoza vápna vedle a do třetice neuspěl ani dvě minuty před přestávkou.

Po příchodu z kabin měl vekou šanci na zadní tyči číhající Suněk, ale jeho zakončení na poslední chvíli vyškrábl Cáska. Poté měl práci i brankář Szabo, který zneškodnil pokus Herzána. Na opačné straně hřiště měl gól na kopačce Lebruška, jenže vyběhnuvšího Bohdana nepřekonal. Následně si chtěl Stromecký vymodlit penaltu, ale rozhodčí Klupák zůstal ledově klidný.

Nerozhodný stav zlomil v 78. minutě Ondřej Lebruška, který přesnou placírkou převrhl misky vah na stranu Nového Boru. Zisk tří bodů definitivně potvrdil o deset minut později Jiří Suněk, který zužitkoval Kaňkovského přihrávku.

Nový Bor tak porazil Litol 3:1.

Ohlasy trenérů

František Kubáň (FC Nový Bor): „Trochu jsme proflákali začátek zápasu, kdy jsme prohrávali. Nemohli jsme se dlouho dostat do hry, protože nám všechno trvalo. Asi jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám, ale sám se samozřejmě nikdo neporazí. Naštěstí jsme ještě do poločasu vyrovnali a ve druhé půli ještě přidali. Po odchodu Petrouše, který do té doby dobře dirigoval obranu, jsme dali dva góly a duel otočili."

Pavel Jareš (FK Litol): „My teď máme úzký kádr, dokonce nám chyběla brankářská jednička Václav Rathouský, protože je v trestu, a tak nám musel chytat hráč z pole Bohdan. Chtěli jsme tady udělat potvrzovací výhru, ale bohužel se nám to nepovedlo. Domácí byli v začátku zaskočeni důrazem Ježka, který je nebezpečný. Po našem vstřeleném gólu jsme se bohužel rozpadli a soupeř začal hrát. Navíc ho nabudil vyrovnávací gól a od té doby byl lepší. Přesto musím říct, že jak Standa Ježek, tak Roman Herzán měli tutovky, které, pokud by proměnili, tak bychom naše vedení možná udrželi."

Branky: 32. Pollach, 78. Lebruška, 87. Suněk - 21. Ježek. Rozhodčí: Klupák - Teuber, Poživil. ŽK: Stromecký, Lebruška, Bartoš, Kaňkovský - Herzán. Diváci: 100.

Nový Bor: Szabo - Pollach, Vlk (22. Suněk), Kaňkovský, Bartoš - Stromecký (82. Třešňák), Kubeš, Šulc, Lebruška, Holeček - Demke.

Litol: Bohdan - Jareš M., Petrouš (73. Skřivánek), Lemchi, Urban, Herzán, Ezeala, Sosnovský, Korejza, Cáska, Ježek.