Zlepšená kombinační hra a bojovný výkon domácích hráčů přinesla mužstvu FC Nový Bor kýžené tři body.

O ty se v duelu v rámci 24. kola divizní skupiny „B" s FK Slavoj Žatec postaral jediný střelec zápasu, novoborský Ondřej Bartoš, který krátce před poločasem u postranní čáry takřka na půlící čáře rozehrál trestný kop. Jeho původní snaha o centrovaný balón však překvapila nejen jeho samotného, ale i hostující obranu, a míč skončil za zády gólmana Aschenbrennera.

Nový Bor - Slavoj Žatec 1:0 (1:0)

Ve druhém poločase to byl oboustranný boj o každý metr hřiště. Druhý střelecký úspěch Boru měl na kopačce Pollach, jenž krásně z voleje vypálil, avšak jen do horní tyče žatecké svatyně.

Hosté si největší šanci vypracovali v 89. min., naštěstí pro domácí Lesniak hlavou z malého vápna nemířil přesně. „Soupeř byl kvalitní, ale my měli více brankových příležitostí, hlavně ve druhém poločase, kdy jsme šli asi čtyřikrát do přečíslení, bohužel druhý gól z toho nepadl," hodnotil střetnutí novoborský kormidelníkFrantišek Kubáň, který tentokrát pochválil celé mužstvo.

„Zlepšili jsme kombinaci i bojovnost, se kterou jsme se prezentovali již před týdnem v Neratovicích. Potýkáme se s úzkým kádrem, protože Demke s Holečkem stále ještě mají disciplinární tresty, ale je důležité, že jsme před domácím publikem vrátili Žatci podzimní porážku a získali tři body," doplnil kouč Kubáň.

„Škoda, ale máme před sebou další utkání, hrajeme doma s Vilémovem a nemělo by to náš tým odradit od snahy bodovat," nechal se slyšetPavel Maňák, sekretář žateckého klubu.

Novoborští jedou následující sobotu už brzy ráno do Čelákovic, kde nastoupí od 10.15 hodin proti domácímu SK Union, který zaujímá poslední příčku divizní tabulky. Věřme, že Bor uspěje naplno!

Branka: 39. Bartoš. Rozhodčí: Šifalda, ŽK: 1:1. Diváků: 100.

Sestava FC Nový Bor: Blumentritt - Pollach, Vlk, Lebruška, Bartoš, Šulc, Třešňák, Kubeš, Suněk, Stromecký, Kaňkovský (Horák, Dostál). Trenér Fr. Kubáň.

Sestava FK Slavoj Žatec: Aschenbrenner - Fiřt (46. Hynek A.), Bešík, Heinc (80. Hynek J.) - Krejčík, Lesniak, Koudelka, Vávra, Klasna - Hynek V. (62. Hodina), Ali Osumanu.