Hráči z města sklářů na svém trávníku přivítali celek ze samého konce tabulky Čelákovice, jež měly za sebou devět porážek.

Union se však představil jako bojovný a houževnatý celek, a přestože od 35. minuty prohrával o dvě branky, domácí družinu dokázal hodně potrápit. „Proti takovému soupeři, který ví, že na nemá co ztratit, se vždycky hraje špatně," konstatoval domácí sekretář Jiří Obrovský.

Nový Bor - Čelákovice 3:2 (2:1)

Hosté začali nebojácně a v úvodních minutách se tlačili na novoborskou polovinu. Ale už ve 3. minutě inkasovali: po rohovém kopu se u zadní tyče prosadil Müller 1:0.

Následující půlhodina probíhala ve vyrovnané partii, příležitosti měla obě mužstva, až v 35. udeřilo opět na straně hostů. Prudkou střelou si srazil do vlastní sítě jeden z obránců Čelákovic, a tak se mohli svěřenci trenéra Františka Kubáně při stavu 2:0 těsně před poločasem uklidnit. Jenže ve 42. minutě bylo všechno jinak. Union ztrestal hrubku obrany a snížil na 2:1, tudíž Novoborští měli o přestávce o čem přemýšlet.

Do druhé části sice vstoupili lépe, jenže brejkové situace v podání Stromeckého a Červeňáka gólem neskončily, a tak bylo nasnadě, že se nováček bude muset na výhru hodně nadřít. Zvláště když nebezpečně hrozili Čelákovičtí, kterým naštěstí radost z kýženého vyrovnání několikrát pokazil gólman Blumentritt.

V té době musel zvýšit hlas ze střídačky i hlavní kouč František Kubáň, jenž své svěřence nabádal k větší aktivitě. Ti jej vyslechli v 57. minutě. Za míčem za hostující obranu se vydal Červeňák, Kubeš se do hry nezapojil, čímž zabránil ofsajdu, a jeho spoluhráč dokázal potřetí překonat brankáře 3:1.

„Zdálo se, že nás tenhle třetí gól uklidní a naše hra se uvolní, jenže to se nestalo," přiznal Jiří Obrovský. Za dalších sedm minut totiž přišlo opětovné zaváhání domácích beků a Čelákovice byly zpátky ve hře k premiérovému bodu 3:2. K němu měly blízko hned vzápětí, kdy musel opět prokázat kvality Blumentritt, jehož zákrok byl hodně důležitý. Na druhé straně nastřelil tyč Červeňák, a když přišla 90. minuta a závěrečný hvizd rozhodčího Novotného, měli Novoborští tříbodovou jistotu, jež byla řádně vydřená.

Následující sobotu zajíždí FC Nový Bor do Prahy na Motorlet.

Branky domácíh: 3. Müller, 35. vlastní, 57. Červeňák. Rozhodčí: Novotný Zdeněk (bez karet). Diváků: 150.

Sestava Nového Boru: Blumentritt Brož (56. Paštika), Demke, Vávra, Lebruška, Bartoš, Šulc, Stromecký (82. Hruška), Müller, Kubeš, Červeňák (88. Pollach).