Letní příprava skončila a divizní fotbalisty Nového Boru čekal v neděli úvodní mistrovský zápas nové sezony. Z Horních Měcholup nakonec odjížděli s těsnou prohrou.

Do zápasu se staronovým účastníkem divizní soutěže nemohl zasáhnout Jan Broschinský, jehož zranění se ukázalo být vážnější, než se původně zdálo. Do Prahy ale s týmem odcestoval, aby mohl své spoluhráče alespoň motivovat.

SK Horní Měcholupy - FC Nový Bor 1:0 (0:0)

Novoborští, posíleni o libereckého obránce Hybnera, šli do zápasu odvážně a odhodlaně. Hráči na všech postech ke hře přistoupili odpovědně a zaměřili se na dobrou obranu, což domácím očividně nesvědčilo a do blízkosti Blumentritovy branky se vůbec nedostávali. To se naopak podařilo hostům, ale v 7. minutě nadějný útok zastavili hosté pomocí faulu.

Poté přišlo několik domácích akcí, které Novoborští dokázali zastavit, několikrát i zahráním na roh, vyložená šance však z toho nebyla. Ve 21. minutě předvedli dobrou kombinaci Kubešem a Machem, ale po této akci se skóre neměnilo. Těsně před koncem poločasu zažehnal nebezpečí ve vápně hostí Hybner.

Poločasovou přestávku vyplnil hustý déšť a ukázalo se, že štěstí přinesl domácím. Ti poprvé v druhé půli zahrozili už po třech minutách, když z trestného kopu prosvištěl míč kolem novoborských obránců i gólmana Blumentritta jen kousek vedle branky.

Štěstí pršelo domácím

Po krátké přetahované o míč to domácím vyšlo. „V 62. minutě se dostali k vápnu a naše rozhozená obrana si nepokryla jednoho volného hráče a ten také dostal přihrávkou míč. To stačilo k tomu, aby domácí Kučera dobře zamířil a přesně zakončil," okomentoval jedinou branku utkání Jiří Obrovský, sekretář FC Nový Bor.

Pražský tým si po prvním úspěchu připravil několik dalších gólových šancí, které ale zmařil brankář Blumentritt, nebo hráčská jistota O. Lebruška. Ten si také vysloužil po jednom z výroků hlavního arbitra žlutou kartu, když protestoval proti jeho rozhodnutí a zakopnul míč. Žlutou kartu viděli také Ruszo a nakonec i L. Broschinský.

V závěru se domácí začali strachovat o výsledek, když se hostům podařilo několik slibných útoků, ale v potřebný gól je tým kouče Jeníčka proměnit nedokázal. „Asi největším zklamáním je, že se nám nepodařilo dát ten vyrovnávací gól, abychom mohli bojovat v penaltách o nějaký bod. Věříme, že se hra zlepší a určitě přijdou i výsledky," dodal Jiří Obrovský. První domácí mistrák hraje Nový Bor už tuto sobotu 16. srpna, kdy v 17 hodin hostí na svém hřišti nováčka soutěže FK Krupka.

Branka: 62. Kučaba, ŽK: 1:3, rozhodčí: Ivan Teuber.
Sestava Nového Boru: Blumentritt, Hybner, Lebruška, Broschinský, Rydval, Polanský, Kubeš, Mach, Stromecký, Válek, Ruszo, Černý. Trenér: Jeníček,vedoucí mužstva: Blumentritt.