Doslova křest ohněm zažil nováček fotbalové divize B z Vilémova v úvodním utkání sezony doma proti Libiši.

„Byl to pro nás nesmírně těžký zápas, který silně ovlivnila i slabá sudí paní Zadinová, když na nás pískla dvě penalty a na soupeře žádnou. Přitom jedna penalta na nás byla evidentní," zlobil se Michael Šimek, který stále žije v České Lípě.

V jeho nynějším trenérském působišti hrají také dva hráči, kteří jsou z Českolipska, a to Karel Kaňkovský (Č. Lípa) a Lukáš Demke (Nový Bor). A právě prvně jmenovaný fotbalista zařídil úvodní gól domácích, když z trestného kopu dělovkou propálil hostující zeď a míč nezadržitelně skončil v síti za zády brankáře Jungra.

Vedení domácím vydrželo pouze deset minut, kdy nařízeným pokutovým kopem nepohrdl hostující Petr.

Po změně stran se vilémovská lavička zlobila na rozhodčí Zadinovou, která podle nich přehlédla ve vápně ruku jednoho z obránců Libiše, a pak mlčky přešla i jasné podražení Kurela.

„První půlhodinku jsem paní rozhodčí chválil, ale pak jsem změnil názor. Kupila jednu chybu za druhou, nadržovala soupeři, a tak se nemůže divit, že to schytala od našich diváků se vší parádou," kroutil hlavou vilémovský manažer Libor Sklenář.

Rozuzlení zápasu přišlo v samém závěru. Nejprve Demčenko trefil tyč, pak ale z 25 metrů napřáhl Jindřich a Jungr byl na jeho výstavní střelu bezmocný.

V samém závěru však Vilémovu hodně zatrnulo. Rozhodčí Zadinová totiž nejprve avizovala dvouminutové nastavení, jenže hra ještě v 94. pokračovala. V tu dobu se míč v šestnáctce domácích odrazil od ruky Šťastného a Petr měl od Zadinové k dispozici další pokutový kop. Ten mu ovšem bravurně zlikvidoval brankář Vaňák!

„Hráči zápas skutečně odmakali, všechna čest, a nezlomilo je ani hodně zvláštní rozhodování paní sudí," pochválil své hráče lodivod Šimek.

Jeho protějšek, kormidelník hostujícího týmu Jiří Kabyl, je Šimkův bývalý spoluhráč a dlouholetý kamarád. „Jsme schopní odehrát lepší zápasy, přesto jsme nemuseli z Vilémova odjíždět s prázdnou," suše konstatoval.