Také fotbalová I. B třída otevřela svá jarní vrátka, do kterých vstoupili i čtyři zástupci našeho okresu. Zbývající dva měli kvůli špatným hracím plochám vynucené volno (Loko Česká Lípa a Kamenice). Největší pozornost byla upřena do Mimoně, kde domácí lídr tabulky ve šlágru kola hostil druhé Jenišovice. Ty zde prokázaly, že mají kompaktní tým a odvezly si tři body.

Neméně zajímavé pro fanoušky bylo okresní derby v Žandově, kam přijela rezerva Doks. Domácí celek pod vedením nového trenéra Jana Studenovského dlouho a zaslouženě vedl, jenže druhou branku do konce 1. poločasu nepřidal a tým od Máchova jezera i s notnou dávkou štěstí výsledek otočil.

V Holanech byl hvězdou zápasu Daniel Kýček, autor hattricku, jehož docílil během pouhých dvaceti minuit, a tak Dynamo hlavně díky tomuto šutérovi porazilo Vesec o dva góly.

Holany - Vesec 4:2 (3:0)

Mužem zápasu se stal domácí Daniel Kýček, který ještě na podzim oblékal barvy divizního nováčka z České Lípy. Stačilo mu 20 minut k tomu, aby vystřihl čistý hattrick, a tím dodal spoluhráčům klid do dalšího průběhu zápasu. V něm se Vesec postupně zlepšoval, snížil na jednobrankový rozdíl, ale Holany mají Martina Válka, jenž v poslední minutě přidal čtvrtou branku za Dynamo.

Branky: 8., 24. a 28. Kýček Daniel, 90. Válek Martin - 78. Smejkal Tomáš, 52. Háza Josef. Rozhodčí: Špáta, ŽK: 2:0. Diváků: 50.
Holany: Kluch - Nedbal, Bečvařík D., Vacek J., Hřebřina, Porsch, Mikysa, Válek, Jantač (69. Lorenc), Kýček, Demeter.

Holany - Vesec 4:2 (3:0).Zdroj: Deník/Jaroslav Marek

Mimoň - Jenišovice 1:4 (1:3)

Kvalitní tým hostů potvrdil, že bude mít na jaře ty nejvyšší ambice. „Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě,“ nehledal výmluvy manažer domácího áčka Miroslav Feher. Jiskra dohrávala bez vyloučeného Patrika Semíka, ale to už Jenišovice vedly 3:1, takže na konečný výsledek toto oslabení vliv nemělo.

Branky: 9. Matušek - 3. a 22. Kalousek, 25. a 87. Randák. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:1, ČK: 1:0 (61. Semík). Diváků: 50.
Mimoň: Michálek - Mikloda, Feher, Eichler, Švarc (46. Tomíček), Semík, Foubík (80. Stand), Matušek, Větrovský, Hřeben (31. Polák), Takáč.

Jablonné - Chrastava B 4:1 (1:0)

V nervózním 1. poločase se na umělce v Heřmanicích prosadilo jen domácí Jablonné z penalty po faulu. Chrastava byla nebezpečná při standardkách. Stihla ve druhé půli vyrovnat, ale po druhé brance Jablonné odpor soupeře zlomilo a do jarní sezony vykročilo pravou nohou.

Branky: 24. (pen.) a 85. Hetver Jaromír, 65. Zelený Vratislav, 79. Průša Jan (vlastní) - 47. Bednář Jiří. Rozhodčí: Kutílek, ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (83. Bednář Jiří). Diváků: 50.
Jablonné: Holub - Knolle, Čermák, Suske (87. Vejskrab), Janďura - V. Zelený (81. Kovalev), Vajtr, M. Kovalev, Olbrich - Hetver (88. J. Zelený), Opršal.

Žandov - Doksy B 1:4 (1:0)

Takřka až do 60. minuty držel Žandov vedení 1:0, o které se postaral v prvním poločase Petr Jánský. Pak ale hlavou srovnal hostující Jiří Prskavec, na druhé straně Ondřeje Džudžu bravurně vychytal Václav Adam a za devět minut dokonal obrat rezervy Doks Radek Chlumecký 1:2. Domácí pak otevřeli hru ve snaze o vyrovnání, jenže tím usnadnili rozjetému soupeři pronikat z rychlých brejků do šestnáctky a k mání byly v závěru dvě přesné trefy kapitána Jana Beránka. Žandov tak odstartoval jarní snahu o záchranu porážkou 1:4.

Branky: 22. Jánský Petr - 80. a 85. Beránek Jan, 59. Prskavec Jiří, 68. Chlumecký Radek. Rozhodčí: Bohata, ŽK: 2:1. Diváků: 50.
Žandov: Košťák - Benda, Boháč, Džudža, Štrupl, Matějček, Jánský, Jánošík, Vaníček, Šlechta, Hájek Tomáš (Miko, Kotsev).
Doksy B: Adam - Prskavec, Beránek Jan, Reichelt, Doubrava Jan, Vítek, Plachý Jura, Handl, Jakša, Horčík Michal, Chlumecký (Miler, Horčík Martin, Doubrava Jakub).