Na zdejší pažit totiž přijede druhý celek tabulky, Sokol Heřmanice. Hosté minulý týden doma pouze remizovali s nováčkem z Jablonného (0:0), což bylo bráno jako veliké překvapení. „Při pohledu na podzimní tabulku snad ano, ale vzhledem k průběhu zápasu remíza byla zasloužená,“ vrátil se k utkání hrající trenér Milan Slipčenko, jenž v roli kouče alternuje za nepřítomného Jiřího Jelínka, který je pracovně v zahraničí.

„V týdnu jsme poctivě potrénovali, účast hráčů byla téměř stoprocentní, za což jsem rád,“ přiznal Slipčenko. „Víme, že Staré Splavy mají velice kvalitní kádr, možná nejkvalitnější v této soutěži. Přesto tam pojedeme s cílem bodovat. Měli bychom být kompletní, a tak věřím, že naši kluci odvedou na hřišti poctivou práci,“ doplnil heřmanický lodivod.

Kamil Šourek, trenér starosplavského mužstva, může být po úvodních dvou jarních kolech spokojený. Jeho celek v nich získal maximální počet bodů a ve vítězné sérii chce pokračovat.

„Chceme vyhrát, pochopitelně,“ nechodí kolem horké kaše K. Šourek. „Na zápas se těšíme. Na podzim jsme Heřmanicím podlehli 2:4, takže jim máme co vracet. Doufám, že na utkání přijde co nejvíc fanoušků, kteří nás hlasitě podpoří,“ nezastírá bojovnou náladu. Také jeho družina by měla být kompletní.
„Jediné, nad čím visí otazník, je to, kdo se postaví do naší branky. Jarda Halgaš se v Rozstání zranil, ale výborně ho zastoupil náhradník Petr Vaněk.

Jardovo svalové zranění by však nemělo být vážné, takže budeme mít jasno až těsně před zápasem,“ dodal Kamil Šourek.

Zítra se hrají také další dvě velmi prestižní derby: Tatran Jablonné v sousedské bitvě přivítá Velký Valtinov a rezerva Arsenalu Česká Lípa hostí Bukovany, které minulý týden nedaly žádnou šanci Hodkovicím. Všechna utkání mají začátek v 16.30.