Takový scénář by zřejmě nenapsal ani Američan Larry Charles, tvůrce známého seriálu Show Jerryho Seinfelda. Tedy kdyby chtěl psát o fotbale…
Dohrávka 26. kola I. B třídy krajské soutěže dospělých mezi Horní Policí a TJ Doksy B se kvůli zatopenému hřišti domácího klubu uskutečnila ve čtvrtek nedaleko zříceniny jestřebského hradu.

A tam se děly věci!

Horní Police – Doksy B/ Jestřebí 3:3 (0:2)

Horní Police začala utkání aktivněji, během prvních pěti minut dvěma střelami zblízka zneklidněla gólmana Klucha a především trenéra Pavla Koláře. Ten pak v úvodní čtvrthodině několikrát vylétl z lavičky  jako čertík z krabičky, aby hlasitě upozornil své svěřence na kiksy a laxní přístup při rozehrávkách nejen před vlastní šestnáctkou. „Na to se nedá koukat…," pronesl kouč, když se vracel na lavici.

Jeho kritický, avšak výstižný monolog   směřovaný k hráčům dokské rezervy zapůsobil. Nejvíc asi na Daniela Kýčka, autora dvou gólů první půle. Ten první dal ve 22. minutě po brejkovém sólu, za druhý  může děkovat Jakubu Pilařovi, jenž vybojoval balón přes dvojici soupeřových protihráčů  na polovině hřiště a vyzval ho na zteč. Kýček vše pochopil, udělal blafák gólmanovi Jánskému a přesným zakončením z pravé strany zvýšil na   poločasové  skóre  0:2. A pohoda, řeklo by se.

Obrat Horní Police v podání Kaliny

Jenže ta zdánlivá pohoda vzala za své hned v první minutě druhého poločasu, kdy snižoval Heřmánek, který  poukázal na bdělý stav. Pak ale dostal fotbalisty od Máchova jezera do druhého a třetího stupně nebezpečí nestárnoucí útočník David Kalina.

V 57. minutě srovnal na 2:2  a hned za minutu po spolupráci s Bendou otočil skóre na 3:2 pro Horní Polici! „Je to skoro už dědek, ale pořád mu to kope," s úsměvem na úkor  37letého kapitána poznamenala Marcela Šamšová, jedna z přítomných fanynek Horní Police.

Ta poté, jako všichni ostatní, zatleskala bravurnímu zákroku gólmana Petra Jánského, který pravačkou vyhmátl jasný gól Františku Pickovi ze zahraného  trestného kopu. „Petr? To je pouze náhradník do brány, jinak je to klasický bek," upozorňovali funkcionáři Horní Police.

Nepříliš takticky se však pro svůj tým za stavu 3:2 zachoval útočník Tomáš  Benda, jemuž deset minut před koncem „ujely  nervy" a hlasitě se dožadoval  odpískání soupeřovy ruky. Sudí Zlatník mu nejprve udělil žlutou kartu, ale za následné další slovní  „výtky" k hlavnímu arbitrovi už nemohl čekat nic jiného, než   vyloučení.

Svěřenci trenéra Pavla Koláře pak oslabeného soupeře zatlačili na jeho polovinu, Police se tlaku statečně bránila, ale neubránila. V poslední minutě rozehrál trestný kop z pravé strany František Picek a střídající mladík Bohumil Žitný pravačkou k tyči srovnal na konečných 3:3.

Branky: 56. a 57. Kalina, 47. Heřmánek – 22. a 36. Kýček, 90. Žitný. Rozhodčí: Zlatník –  Hamanda, Rosenberg. ŽK: 1:1, ČK: 80. Benda (HP). Diváků: 60.

Horní Police: Jánský – Benda, Věchet P., Šamša, Flieger, Bizoň Michal, Vodný, Heřmánek, Kalina, Kadlec (Bizoň Miloš, Holický).

Doksy B/ Jestřebí: Kluch – Holovský (60. Žitný), Procházka, Kýček, Šafránek, Picek Fr., Vacek O., Švec Jar. (46. Semík), Picek O., Pilař (Švec M., Adam).

Vratislavice - Dubice 3:1 (0:0)

Na umělé trávě v Doubí měly oba týmy problémy s terénem, na který moc zvyklí nejsou. Hra byla neurovnaná a nepřesná. Vratislavičtí byli aktivnější, zejména Klímou, který měl dvě šance a Žabkou. S přibývajícími minutami „domácí" zpřesnili hru, ale šance nevyužili. Až ve 49. minutě Krejčík vystihl rozehrávku a jeho přihrávku zakončil Klíma, který předtím zasekl míč bekovi a gólmana překonal lobem.

Stejný hráč v 65. proměnil přihrávku Žabky prudkou střelou k tyči na 2:0. V 72. si Žabka vyměnil v brejku míč s Klímou a technickou střelou obstřelil brankáře. Pak se hrálo uprostřed hřiště, až v poslední minutě po výkopu podcenila vratislavická obrana odskok a hosté lacino skórovali.

Branky: 49. a 65. Klíma, 72. Žabka - 90. Bárta. Rozhodčí: Salač, ŽK: 2:5. Diváků: 20.