Doksy - Bozkov 2:1 (2:1)

Soupeř, který přezimoval na deváté příčce tabulky, se ve městě u Máchova jezera předvedl v dobrém světle, ale prohrál až po boji a debut trenéra Michaela Šimka v mistrovském duelu krajského přeboru vyšel na výbornou.

Domácí poprvé ohrozili Králíčkovu branku už v šesté minutě, po rohovém kopu poslal Ondřej Picek míč těsně vedle zadní tyče. Dvě minuty nato krásnou bombou z dvaceti metrů orazítkoval břevno Jakub Šimon a v 10. min. po třetím rohovém kopu domácích se k odraženému balónu ze skrumáže dostal Tomáš Konečný a šajtlí po zemi z osmnácti metrů k tyči zaznamenal vedoucí gól Doks 1:0. Nástup domácích jako hrom!

Bozkovští se na chvíli dostali do hry a po úniku zprava a prudkém centru přes celou šestnáctku vystřelil z voleje Jiří Bém, ale Kotyk u tyče střelu zneškodnil.

V 18. min dostal pěkný balón do běhu hostující Bém a z hranice pokutového území jeho ránu domácí gólman chytil. Z protiútoku měl šanci domácí Kukla, ale mířil ze šestnácti metrů nepřesně.

Ve 23. po úniku zleva a po přesné přihrávce velmi aktivního Béma srovnal skóre Martin Havel 1:1.

Po vyrovnávací brance byl Bozkov aktivnější, zpřesnil přihrávky a dostával se na dostřel domácí branky. Doksy si dlouhých patnáct minut nepřipsaly ani náznak šance, až v 38. min. po rohu Šimona nadzvedl míč hlavou ležící Semík a Michal Kulha nekompromisně hlavou dal na 2:1.

Po tomto úspěchu Doksy zatlačily soupeře na jeho půlku, ale skóre se už neměnilo.

Dvacet minut druhé části hra proběhla bez střeleckých pokusů obou soupeřů .

V 65. min pronikl obranou hostů až k brankové čáře Konečný a poslal míč podél Králíčkovy branky, ale nikdo z domácích nebyl přítomen. V těchto minutách bojovali hráči ve středu hřiště a defenzívy na obou stranách držely soupeřovy střelce v uctivé vzdálenosti od své branky.

Posledních deset minut zvýšili hráči tempo, lépe si přihrávali a vznikaly nebezpečné situace před brankami. V 81. podržel svůj tým gólman Králíček, když zlikvidoval přízemní střely Jakuba Šimona a Semíka. Hosté zahrozili Vrchovským, ale ten střílel mimo branku.

Byl to jeden z těch zápasů, kdy se výhra nerodí úplně lehce. Hosté byli technicky na dobré úrovni. Domácí si tři mistrovské body zasloužili za bojovnost.

Ohlasy trenérů

Trenér Bozkova Milan Mayer: „Nepodali jsme tady špatný výkon, přinejmenším jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. O naší prohře rozhodly dvě standardní situace. Fotbalovější jsme byli my. Gratuluji Doksům k vybojovaným bodům."

Trenér Doks Michael Šimek: „Je to velmi důležité vítězství proti kvalitnímu soupeři. Naši kluci si tuhle výhru vybojovali."

Branky: 10. Konečný, 38. Kulha - 23. Havel. Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 1:2. Diváků: 100.
Sestava Doks: Kotyk, Vaňátko Michal, Kulha, Horčík, Šimon Jakub (90. Balík), Kukla, Picek, Zoubek, Konečný (65. Šimon Matěj), Vacek O. (16. Švec), Semík. Trenér: Michael Šimek.
Sestava Bozkova: Králíček, Musil, Bém, Tuma (69. Aster), Kobrle, Lakatoš (65.Prousek) - Bejda, Červený, Mazánek, Havel (73. Vrchovský), Plátek. Trenér: Milan Mayer.

Lomnice - Arsenal Česká Lípa 0:2 (0:0)

Tři body přivezl českolipský Arsenal, třetí celek tabulky krajského přeboru, z umělé trávy v Lomnici nad Popelkou.

„Je to opravdu vydřené vítězství," přiznal Deníku vedoucí českolipského mužstva Josef Košta, který pochválil celý tým a ocenil zejména výkon gólmana Jana Chadraby. „Hlavně ve druhém poločase nás Honza svými několika skvělými zákroky podržel. Lomnice předvedla, že má kvalitní mužstvo, ale my jsme podali lepší, týmový výkon," doplnil Josef Košta.

Podle jeho slov se ve velmi dobrém světle jeví hráč černé pleti 22letý Joel Mpong. „Je u nás jen na hostování, ale zatím předvádí své fotbalové kvality, jako je dynamika, důraz a slušná práce s míčem."

Českolipští, i přesto, že si stále drží aktuální třetí příčku v tabulce krajského přeboru, na postup do divize nepomýšlejí. „Že bychom měli nějaké ambice na postup, tak to zatím opravdu ne," odpovídá s úsměvem vedoucí „áčka" českolipského Arsenalu.

„V první řadě musíme zajistit sponzory, kteří by případnou vyšší soutěž A-mužstva finančně podpořili. A to je, nejenom ve fotbale, běh na dlouhou trať," zdůraznil Josef Košta.

V 16. kole, které je na programu o nadcházejícím víkendu (26. 27. března), hostí Arsenal Česká Lípa v sobotu od 15 hodin Velké Hamry, které si včera připsaly vítězství 4:1 nad Sedmihorkami.

Branky: 47. Müller, 58. Podroužek. Rozhodčí: Marek.
Sestava Česká Lípy: Chadraba Jan - Ladra Marek, Müller Petr, Mpong Joel, Vodrážka Tomáš, Kýček Daniel, Podroužek Michal, Valta Lukáš, Burian Marek, Ráž Ondřej, Tomíček Michal (Karlík Tomáš, Čvančara Jakub, Brož Vojtěch). Trenéři: Martin Šimon a Roman Ladra.

Mšeno - Skalice 4:1 (3:1)

Mšeno Čtyři góly inkasoval skalický brankář Tomáš Osmančík na UMT ve Mšeně.

Branky: 17. Čech, 33. Štětkář, 41. Heinrich, 71. Hartman - 28. Martínek (pen.)
Skalice: Osmančík - Lebruška, Hlavinka, Kliment, Havlásek, Všetečka, Martínek, Otta, Novotný, Baťka ml., Dvořák (Hanoušek, Hruška).

Další výsledky krajského přeboru:

Velké Hamry - Sedmihorky 4:1 (1:1)
Branky: 15. Bistiak, 53. Harcuch, 61. Kováčik, 68. Mihálik - 20. Petrlák. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 0:4. Diváků: 150 .

Železný Brod - Frýdlant 1:0 (1:0)
Branky: 4. Šefr. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 4:3, ČK: 88. Podstavek (ŽB). Diváků: 80.

Chrastava - Košťálov 9:1 (3:0)
Branky: 7. a 58. Beneš, 42. a 72. Kouba, 39. Sandr, 55. vlastní, 63. Sochor, 74. M. Rozmajzl, 79. Wolf - 89. Janata. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 1:1. Diváků: 250.

Hejnice - Višňová 0:2 (0:2)
Branky: 27. Koudelka, 33. T. Mazánek. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 4:1. Diváků: 100.