Skaličtí prohráli v Turnově s Přepeřemi 1:5, celek od Máchova jezera nestačil na domácí Železný Brod, jemuž podlehl také o čtyři góly 0:4.

Přepeře - Skalice 5:1 (3:0)

Hosté jako již několikrát předtím nezachytili úvod zápasu a od 3. minuty, kdy velmi nedůsledná obrana nepokryla dorážejícího Řeháčka, prohrávali 0:1.

A dvě takřka navlas podobné situace nastaly za půl hodiny, kdy se opět po centrech a laxním pokrytí Řeháčka a Sedláčka museli skaličtí beci stydět 3:0.

„Dejte jim bůra! Ty vole, vždyť voni sou normálně na ručník!“ rozhazoval kolem sebe radostně rukama jeden z místních fandů, kterému průběžné skóre dělalo tak moc dobře, že se začal slovně navážet i do skalických funkcionářů.

„Hele, uklidníme se, ano?“ žádal slušně sekretář Jiří Löffelmann poté, co uslyšel první urážky.

„Nebo co? No tak jo, poď, poď to zkusit, ty vole zas…! Radši zalez do tý kukaně a už se neukazuj!“

Těžko objektivně soudit, proč vznikly tyto zbytečné přestřelky, když byl zápas už po 35 minutách rozhodnutý. Každopádně hosté totálně propadli v defenzivě. Ale snad vše napraví v sobotu dopoledne při svém posledním vystoupení sezony proti Železnému Brodu.

Branky: 3., 32. a 77. Řeháček, 34. Sedláček, 82. Tokan - 53. Kliment. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 2:1. Diváků: 70.
Skalice: Blažek - Stejskal, Rydval, Švec, Martínek, Coufal, Lebruška O., Kliment, Lidmila, Lebruška M., Kraus.

Železný Brod - Doksy 4:0 (2:0)

Domácí hráči od prvních minut utkání krajského přeboru proti Doksům potvrzovali, že mají v jarní části a zejména v nadstavbě výbornou formu. Jejich hra se vyznačovala dobrým pohybem, důrazem v osobních soubojích a nápaditou kombinací.

Dokští se dostali do pokutového území až ve 21. minutě, kdy po přímém volném kopu hlavičkoval Martin Vaňátko na Finklára a jeho křížná střela skončila vedle Kopalovy branky. Po téměř půlhodině se domácí dostali z levého křídla do šestnáctky a těsně před brankovou čarou stačil Kamil Makula naservírovat míč na nedůsledně bráněného Kyselu 1:0. V poslední minutě se před vápnem uvolnil Makula opět Tomáše Kyselu, jenž podél Kotyka zvýšil na 2:0.

Po přestávce hosté přece jen zvýšili bojovnost a snažili se o kontaktní gól, ale do kolen je srazila parádní střela Jana Maryšky z TK přes zeď 3:0. Dokský zmar dovršil v 90. min. David Hloušek střelou bez přípravy nechytatelně k tyči na 4:0.

Branky: 24. a 45. Kysela Tomáš, 57. Maryško Jan, 90. Hloušek David. Rozhodčí: Bahník (bez karet). Diváků: 70.
Doksy: Kotyk Martin - Vaňátko Martin, Horčík Michal, Picek Ondřej, Kulha Michal - Burian Marek, Finklár Martin, Zoubek Martin (79. Šťastný Pavel), Šimon Jakub - Kukla Miroslav - Chlumecký Radek (63. Jakša Martin).

Další výsledky krajského přeboru:

Velké Hamry - Višňová 3:1 (1:0)
Branky: 21. Šidlo, 48. Hlubuček, 80. Barcuch - 88. Dobrovodský. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Semily - Frýdlant 1:2 (1:2)
Branky: 37. Frolík - 1. z pen. a 6. Stýbal. Rozhodčí: Vrtal, ŽK. 4:2, ČK: 67. Němec (F). Diváků: 80.

Hrádek - Bílý Kostel 1:0 (0:0)
Branka: 52. Grepl. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 2:2. Diváků: 120.

Rovensko - Sedmihorky 0:0
Rozhodčí: Dvorský, ŽK: 1:2, ČK: 78. Koubek (R). Diváků: 170.

TABULKA

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník