Doksy inkasovaly devět gólů! Bodovala jen Skalice

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Krajský přebor pokračoval osmým kolem, v němž se zrodilo několik zajímavých výsledků.

6.10.2015 2

Chrastava - Doksy 9:1.Foto: Martin Jurčik

Devítigólový výprask si odvezli fotbalisté TJ Doksy z Chrastavy, Česká Lípa nestačila na Frýdlant a Skalice otočila nepříznivý poločasový výsledek v domácím duelu s Bozkovem.

I takové bylo 8. kolo nejvyšší krajské soutěže dospělých.

Frýdlant - Česká Lípa 3:1 (2:0)

Domácí úvodní minuty působili ospalým dojmem, ale přišel nacvičený signál při rohovém kopu a po zmatcích si Kutílkův roh gólman Chadraba vrazil do brány. Za pár minut opět Kutílek nasměroval trestný kop na hlavu Noska a bylo 2:0.

Frýdlant byl již aktivní a hrál pohledný fotbal, ke kterému přispěli výkonem i hosté. Ti v poločase prostřídali a právě střídající Čonka po špatně odvráceném rohu napálil míč krásně do šibenice na 1:2. Hosté vycítili šanci na lepší výsledek a začali „jezdit".

Frýdlant se soustředil na bránění, i když velkou práci s hostující ofenzivou neměl. V 66. zahrávali hosté míče dozadu až na stopera, kterému mladý Stýbal vypíchl míč a po kličce gólmanovi pojistil náskok do prázdné branky. Ve zbytku času již domácí kontrolovali hru.

Branky: 15. Kutílek, 18. Nosek, 66. Michal Stýbal - 51. Čonka. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 4:5. Diváků: 160.
Arsenal Česká Lípa: Chadraba - Štálík, Horák, Ladra M., Müller, Pažout, Válek, Vodrážka T., Kýček - Valta, Burian (Chyna, Čonka, Brož V.). Trenéři: Martin Šimon, Roman Ladra.

Chrastava - Doksy 9:1 (4:1)

Přestože hrál první se třetím, skončil zápas málem desítkou! Ve stálé převaze byl domácí lídr jednoznačně lepší. Jen ve 12. minutě zahrozily Doksy hlavičkujícím hráčem. Chrastava pak zahrávala Štajnerem roh a Uzel hlavou otevřel brankový účet. Do úniku pak Štajner vyslal Beneše a bylo 2:0.

Chrastava - Doksy 9:1.Pak přišla akce na dotyk a na jejím konci střílel Beneš, jemuž brankář střelu vyrazil, ale již ne dorážku Řezky. Na 4:0 vybídl M. Rozmajzl Štajnera. Ke konci poločasu domácí lehce povolili a Doksy se dostaly k zakončení. Jednou Švec nikým neatakován z vápna netrefil, ale při dalším útoku fauloval za penaltu Uzel a Kukla dal čestný úspěch. Navíc si Kukla po rychlém kontru vylámal zuby na brankáři Zíkovi.

V úvodu II. půle po dlouhém autu Beneš možnost nevyužil a navíc za tři minuty zahodil i 100% šanci. Doksy odpověděly ranou Kukly do břevna. Domácí reagovali krásnou akcí, při níž Petr Rozmajzl našel Řezku a ten nechytatelně přidal pátý gól. Pak se prezentoval Štajner svoji typickou akcí přes vše, co mu stálo v cestě, ale míč mu vypíchl gólman.

Poté přišla česká ulička Abraháma na Beneše, který si obhodil gólmana a pak elegantně zasunul na 6:1. Následovalo zkompletování hattricku Beneše, jemuž „namazal" na třetí úspěch bek svým odkopem.

Po další z mnoha akcí Štajnera přišel jeho centr a Koubova gólová hlavička. Hostující Michal Vaňátko ještě fauloval Petra Rozmajzla a z nařízené penalty dal devátý gól Štajner. Desátá branka se již nekonala, ale za jasný zápas si ji Chrastava zasloužila.

Branky: 17. Uzel, 20., 69. a 71. Beneš, 23. a 56. Řezka, 28. a 79. z pen. Štajner, 77. Kouba - 35. Picek z pen. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 1:1. Diváků: 250.
Doksy: Kotyk - Jakub Šimon (62. Jurčik), Vaňátko Michal, Šesták, Horčík, Švec (62. Zoubek), Kulha, Kukla, Picek, Bečvařík, Semík (82.Šťastný). Trenér: Milan Bubla.

Skalice - Bozkov 4:1 (0:1)

Domácí měli častěji míč na svých kopačkách, vytvářeli si šance, ovšem nic z toho. A tak minutu před pauzou udeřili hosté, kteří svou jedinou šanci první půle proměnili. V nastaveném čase běžel zcela sám na gólmana domácí kapitán Lukáš Martínek, ale ani nadvakrát brankáře Kanavala nepřekonal.

Po přestávce provedl skalický trenér Zdeněk Baťka dvojí střídání, do hry poslal Jakuba Dvořáka a Jaroslava Lidmilu, což se ukázalo jako skvělý tah. Právě první jmenovaný se totiž po devíti minutách svého pobytu napřáhl z 20 metrů a poslal míč k tyči. Brankář Bozkova na střelu ani nezareagoval a bylo srovnáno 1:1.

Domácí pak ještě víc zvýšili svůj tlak a za šest minut se u tyče prosadil Lidmila 2:1. Hosté byli očividně opaření, naopak domácí pokračovali v náporu, který vyvrcholil penaltovým faulem na Lukáše Martínka, načež sám postižený pokutový kop proměnil 3:1. Konečný účet uzavřel Lidmila, jenž halfvolejem z těžké pozice dopravil balón do sítě 4:1.

„Pozitivní je, že jsme dokázali poločasový výsledek otočit a dát čtyři góly. Máme radost, že naše výkony jsou už delší dobu stabilně kvalitní, bohužel stále se ještě někdy stává, že se klukům nedaří v koncovce," konstatoval skalický sekretář Jiří Löffelmann.

Branky: 60. a 81. Lidmila Jaroslav, 54. Dvořák Jakub, 76. Martínek Lukáš (pen.) - 44. Aster Pavel. Rozhodčí: Nádeník. Diváků: 150.
Skalice: Osmančík - Lebruška, Hlavinka, Havlásek, Knytl, Baťka, Křenek, Martínek, Otta, Všetečka, Hanoušek (Lidmila, Kliment, Dvořák). Trenér: Zdeněk Baťka.

Další zápasy krajského přeboru:

Mšeno - Višňová 1:0 (1:0)
Branka: 40. Heinrich. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 1:1. Diváků: 40.

Hejnice - Lomnice 2:5 (1:2)
Branky: 22. a 90. Kobr - 64. a 70. Gaubman, 13. Janata, 32. Hrnčíř, 60. Zboroň. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 5:2, ČK: 53. Šorejs (H). Diváků: 70.

Železný Brod - Velké Hamry 1:2 (0:1)
Branky: 54. Kotlár - 3. Miček, 85. Horna. Rozhodčí: J. Blaschke, ŽK: 2:3. Diváků: 150.

Košťálov - Sedmihorky 1:1 (1:1)
Branky: 13. Cerman z pen. - 36. Kodr. Rozhodčí: Paulus. Diváků: 180.