Dokští svému soupeři sice podlehli vysoko 2:6 (v sestavě chyběli Kolařík, Cengr, Kadlec, Martin Vaňátko, Michal Vaňátko), ale podle trenéra Milana Bubly konečný výsledek není až tak důležitý. „Utkání zcela určitě svůj účel splnilo. Bylo oboustranně kvalitní, diváci mohli vidět pěkné kombinační akce a osm gólů. Pro nás je jen škoda, že jsme v prvních třiceti minutách neproměnili aspoň jednu ze svých čtyř vyložených šancí,“ konstatoval kouč Bubla.

Jak už naznačil, mohly Doksy po půlhodině vést o čtyři góly. Nejprve ve 2. minutě šel sám na gólmana Jurčik, ale trefil jen jeho tělo, v 11. jej napodobil Vágner, za třináct minut se z brejku neprosadil Semík a dvě minuty nato pálil vedle znovu Vágner. „V této fázi střetnutí to byla z naší strany exhibice.

Domácí tomu jen přihlíželi a zřejmě nás dost podcenili. Pevně věřím, že kdybychom se ujali vedení, vyhrálo by naše mužstvo,“ poznamenal Milan Bubla.
Místo toho však přišlo hluchých pět minut, v nichž hosté třikrát inkasovali a do kabin šli s třígólovým mankem.

Ve druhé polovině si Dokští vytvořili další příležitosti, Semík nastřelil tyč, břevno orazítkovali Šverma i Zoubek. Naopak domácím se střelecky dařilo naprosto stějně jako v první půli a přidali další tři góly. Za hosty skóroval Šverma a Jeník z penalty, která byla nařízena za hraní rukou v šestnáctce.
„Musím říct, že Štětí má velmi kvalitní mužstvo a že tato zápasová konfrontace našim klukům určitě hodně prospěla.“

Další přípravný zápas odehrají fotbalisté Doks v sobotu 25. července od 16 hodin v Jestřebí, kde nastoupí proti hrádku nad Nisou.

Sestava Doks: Valeš (Prskavec) – Svatý, Bláha, Jeník, Šťastný – Horčík, Švec, Šverma, Jurčik – Vágner, Semík (Zajkr, Zoubek, Miartuš). Trenér Milan Bubla.